Foldery zmieniły się w skróty

mialam swoje dokumenty na pendrivie 2GB . Nie wiem co sie stalo ,ale teraz zrobily sie tam ze wszystkich folderow skruty. Nie widac aby cos sie skasowalo, poniewaz jest tyle samo miejsca wolnego ile bylo, ale jak chce wejsc do foldera to mi pokazuje ze jest pusty . Ikonka foldera sie zmienila na skrut. Co jest dziwne …kilka zdjec ktore nie byly w folderach sa dostepne, tylko foldery zrobily sie skrutami. Nie mam pojecia jak odzyskac dostep do tych folderow.

Sprawdź pendrive programem antywirusowym.

Bodzia , proszę poprawić wiadomość tak, aby była wolna od błędów. :? Używasz opcji EDYTUJ.

zbychdb , talarek , - radzę nie bawić się w moderatorów. Posty - kosz.

niestety nie wiem jakie bledy zrobilam.

Pisze po polsku jak umie, w koncu sie tam nie urodzilam.

Jesli ci sprawi to przyjemnosc to prosze wyzuc sobie do smietnika,

ze niby w co sie bawie? Niestety ale mi nie jest do zabawy,

w moderatora? gdziez bym smiala! przeciez jestem glupia baba, a MODERATOR to musi sie byc jakims geniuszem?..nie?

a ostrzezenia to prosze odrazu 2 albo 3, tak zebys byl happy caly dzien…

niema co…jestes wielki…och sorry WIELKI…

powodzenia

bodzia

Dodane 08.12.2010 (Śr) 3:47

sprawdzilam programem antyvirusowym, bylo kilka robakow, usunelam , ale nadal jest to samo - Foldery nadal sa skrótami.

Bodzia , uwaga odnośnie zabawy w moderatora nie tyczyła się Ciebie. :wink:

Podaj log z OTL.

Zarówno program, jak i instrukcje oraz ustawienia znajdziesz tutaj: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Zawartość plików OTL.txt i Extras.txt wklejasz na http://www.wklej.org (każdy plik pojedynczo) a linka do wklejek podajesz na forum.

Co do sytuacji ze zmienionymi folderami w skróty.

Skoro to już zaszło, to nawet usunięcie robaka, jeśli takowy oczywiście istnieje, może nie przywrócić stanu rzeczy, gdyż dane mogły zostać, a w zasadzie to zostały uszkodzone.

PS. W jakim języku można się z Tobą komunikować, jeśli polski sprawia problemy? Jeśli łatwiej będzie Ci w Twoim “codziennym” języku to napisz.

znalazlam rozwiazanie problemu. za wszystko odpowiedzialny byl program CIEUHU.EXE

  1. nalezy isc do CONTROL PANEL, FOLDER OPTIONS…wybierz VIEW…wybierz SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS oraz odznacz (zostaw puste) Hide protected operating system files (recommended)

teraz kliknij na Apply

2.teraz mozna isc do swoich folderow , powinny pojawic sie wszystkie foldery, ktorych brakowalo.

powinno tez tam widac wirusa CIEUHU.EXE, no i naturalnie wszystkie foldery ktore sa skrotami (puste)

delete virusa oraz wszystkie foldery , ktore sa skrotami. Teraz nalezy stworzyc nowe foldery i przekopiowac zawartosci ukrytych folderow do nich. Po zrobieniu tego mozna delete stare ukryte foldery.

3.Idz ponownie do CONTROL PANEL, FOLDER OPTIONS…wybierz VIEW…wybierz DO NOT SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS teraz zaznacz Hide protected operating system files (recommended)

Naturalnie APPLY

  1. zrestaruj komputer.

u mnie wszystko sie naprawilo.

pozdrowienia

bodzia