Folia ochronna na ekran

Witam!

Czy można kupić takie folie ochronne http://aukcja.onet.pl/show_item.php?ite … 2173#photo na ekran w zwykłym sklepie GSM w tzw. “realu” :mrgreen: lub w komisie komórkowym ?? I jaka jest ich trwałość i żywotność takich folii

Jaka jest żywotność? Normalna, jak zeskorobiesz to zejdzie :smiley:

Ewentualnie jak nosisz telefon w kieszeni gdzie folia ma bezpośredni kontakt z kluczami, scyzorykiem, korkociągiem itd to też narażona jest na nieprzyjemności :wink:

Jak dobrze ją nakleisz nic się nie stanie aczkolwiek osobiście uważam ten wynalazek za zbędy. Jesli chronić - to cały telefon (crystal case, kabura, pokrowiec). Folia to półśrodek. Nie dbasz o telefon - i tak szlag go trafi a folia nie pomoże.

a ile taka folia kosztuije (nie na allegro)???

sprawy groszowe, lepiej zainwestować w crystal case ale nie taki najtańszy tylko taki za ok 15zł… i nie kupuj silikonu bo to straszny badziew jest :wink:

Mam tą folie na PDA , żywotność nie ma takiego określenia bo już po paru ruchach rysikiem folia nosi ślady po rysiku , jakiś miesiąc używania nawigacji i rysika folia jest tak zrysowana że aż matowa i nadaje się tylko do wymiany , na telu posiadam obudowe chroniącą crystal case i jest to wspaniały wynalazek do chronienia prawie całego telefonu (oprócz klawiszy.

a czy przed sterowaniem rysikiem na ekranie widać było pierwotne zarysowania. Chodzi mi o to czy taka folia kryje zarysowania na ekranie, najwyżej potem nałoże crystal case.

Nie odpowiem bo na moim ekranie zawsze była folia i nigdy nie używałem ani rysika ani “palca” na niezabezpieczony folią ekranie, i jak narazie mój ekran nie posiada ani jednej “ryski”