Fon z WiFi za max 700zł (nowy) max 400zł (używany)

iPhone 2G, nic lepszego do WiFi i SMS raczej nie wymyślisz, ta dotykowa klawiatura jest lepsza niż fizyczne QWERTY (lepsza niż mała z MDA Vario i lepsza niż ogromna z XDA Exec)

WM do neta takie super nie są, wiem z własnego doświadczenia :wink:

Blackberry 8120 mam i naprawdę polecam :slight_smile:

Dodane 16.02.2010 (Wt) 16:29

Z tańszych SPV e650 wrzuć ROM 6.5…lub ewentualnie 6.1

Możesz też poszuakć Toshibe G900. Jest lepsza od psującej się G500(naprawili gniazdo USB) ale musisz poszukać ROM WM 6.5 bez niego telefonik nie pokaże pełnych pazurków :slight_smile:

Ja ostatnio pozbyłem się swojej Nokii E51 i zamieniłem ją na E71. Używaną spokojnie do tej kwoty kupisz. Dodam, że po kilku dniach testowania stwierdziłem, że to “kawał” porządnego telefonu.

nokia 5800, swietny telefon do internetu. Ma wszystko czego oczekujesz od telefonu ktorego szukasz oraz gps i najlepsze wbudowane glosniki.

http://www.mgsm.pl/katalog/apple/iphone/

aha i żeby nie było

da się wysyłać pliki przez BT (iBluetooth)

ma MMS (soft 3.0 i nowsze)

kopiuj wklej też jest (j.w.)

nagrywanie filmików też (iPhone Video Recorder)

żeby nie było zaraz fanboyów M$, którzy nie są na bieżąco…

EDIT:

http://www.allegro.pl/54002_iphone.html

tylko nie kup czasem podróbki…

Co do pierwszego pytania to nie pomogę…bo niestety nie miałem nigdy tel. z windowsem. A jeśli chodzi o wifi to używasz dopóki bateria Ci nie padnie, bez żadnych dodatkowych opłat:)

Nówkę cięzko dorwać, zobacz na allegro po ile chodzą, żebyś nie przepłacił :wink:

2G nówkę to naprawdę trudno dostać… i czemu nie przez neta? wpłacasz kasę, czekasz i dostajesz, wygodniejsze niż łażenie po lombardach itd. no i masz taniej :stuck_out_tongue: (iPhone 2G 8GB tak w okolicach 600zł dostaniesz, taniej to albo z aukcji, albo strzaskany…)

bo 2G nie jest już dawno produkowany…

nówkę to już lepiej 3G kupić co nie jest zbyt opłacalne…

i jakbyś kupił tego iPhone to od razu zainstaluj na kompa iTunes, załóż konto najlepiej na USA i pościągaj darmowe aplikacje które ci się podobają i zrób JB a wtedy możesz w nim zrobić wszystko (tylko nie ściągaj nic Installousem, tylko Cydia, poszukaj repozytoriów, osobiście polecam xsellize)

ale to potem, na razie dokonaj wyboru (oby celnego)

jeśli o to chodzi wystarczy najczęściej kabel miniUSB… nie jest to trudne w większości przypadkach ale najpierw radzę poczytać o tym i dopiero zajrzeć na xda-developers po romy… osobiście nie polecam telefonu z WM, może z mniejszym budżetem ale jak jest te 700zł to zdecydowanie lepiej wziąść iPhone

EDIT:

2.2.1 na 100% chodzi ale nie wiem jak z 3.0… da się na pewno zainstalować…

ja sprzedałem iPhone przed softem 3.0 więc nie wiem do końca jak to z tym jest…

Sorki ale nie dał bym w życiu ponad 700 zł za telefon na który nie wgram NORMALNEJ nawigacji tj. Automapa itp. Trzeba byc nieźle stukniętym i niemieć na co kasy wydawać żeby kupić rzecz w której nawet wygodnie smsa nie napiszesz. Na każdej zwykłej klawiaturze qwerty normalnej napiszesz szybciej i wygodniej niż w dotykowym fonie. Dla porównania szybciej napiszesz na klawiaturze ekranowej w tablecie czy swojej stacjonarnej? Zaletą IPhona jest napewno szybki soft ale za tą cenę są telefony gdzie w sieci jest mnóstwo programów nieważne czy legalnych czy nielegalnych. I nikt nie narzuca mi tworzenie konta na jakimś serwisie który twórca ewidentnie pomija nasz kraj chociaż w Polsce produkt można kupić i zmusza mnie do kupowania programów w Appstore bo innego źródła zdobycia programów nie ma… W Itunes nie mogę zgrac muzyki z urządzenia DO komputera…, pomijam kwestię że takiego Iphona2G z zużytą baterią może wyrzucić na śmietnik LUB ZAPŁACIĆ za głupią wymianę baterii. Iphone za ponad 600 zł nie obsługuje UMTS więc nici z szybkiego modemu…Procesor w 2G również nie ma się czym szczycić bo tylko 412 MHz. Żeby wysłać MMS potrzebujesz dodatkowego programu w 2G…Warte odnotowania jest również brak trybu głośnomówiącego. Zauważ że w cenie 700 zł masz setki razy lepsze telefony… np. E71 napewno lepsza od tego Iphona http://allegro.pl/item923042523_nokia_e … ml#gallery

Lub o wiele tańszy HTC TYTN II http://allegro.pl/item919362357_htc_tyt … fv_gw.html

Tośke G910 http://allegro.pl/item918580613_nowa_to … ml#gallery

Troszkę dołóż i masz E75…http://allegro.pl/item921818007_nokia_e … ml#gallery

Osobiście patrzyłbym na nowsze telefony. Iphone zadebiutował w styczniu 2007 więc technologicznie ma już kilka lat. Rozejrzyj się za czymś nowszym

ROM w zależności od modelu wgrywa się róznie. W toshibach na XP odpalasz program wskazujesz plik ROMu i się wgrywa, na HTC możesz wgrać z karty pamięci poprzez odpowiednią sekwencje klawiszy…Z tym jest różnie w zależności od modelu.

Cicho piła, ty znowu swoje farmazony -,-

chce telefon za 700 to podałem mu kilka propozycji…

co za buc :lol:

było w innym temacie gadane, JEST AUTOMAPA NA iPHONE! (powiększyć czcionkę czy zapamiętasz bez tego?)

a z resztą kolega tu NIE chciał GPS i 2G NIE ma GPS…

dobrze specu który zamienił jakiegoś k800i na coś z WM i uważa że pozżerał wszystkie rozumy… zacytowałbym stare, polskie przysłowie ale regulamin nie pozwala…

tak, bo na AppStore są WSZYSTKIE aplikacje na iPhone dopuszczone przez Apple… a w WM szukasz programów, które potem okazują się płatne no ale po co płacić jak można piracić i wtedy ściągasz scrackowane wersje i banan na twarzy… a tak to kupujesz zdrapkę iTunes CardGift (najprościej) ładujesz konto iTunes i kupujesz sobie tylko aplikację (bo kto by ci w polsce kupił muzykę?)

a to co apple nie dopuściło masz w repozytoriach w cydii…

ciekawe ale da się… (kupisz w AppStore przez iPhone i da się zgrać) no i niby jak ktoś ci prześle przez BT to znaczy że fon po JB a jak jest po, to można bez problemu grzebać w plikach systemowych i sobie wyciągnąć…

EDIT:

facepalm… jeszcze nie słyszałem żeby komuś padła bateria a nawet jak padnie to wymiana jest prosta jak barszcz… wystarczy mieć lutownicę (w 3G i 3GS nie trzeba jej mieć)

a jednak chodzi szybciej niż fon z WM o tych samych parametrach… takie argumenty możesz sobie wsadzić…

rotfl…

E71 to bym nawet nie brał jakby mi na siłę wciskali, klawiatura żałosna, syfian s60v3 nudny jak nie wiem co, i nawet dotykowego ekranu nie ma…

a bez rysika nawet nie podchodź :roll:

cegła jak XDA Exec (tyle że on miał lepsze rozwiązanie)

na której większość aplikacji nie chodzi bo nie wspierają jego super procka…

czerwiec 2007 żeby nie było… a z resztą i tak przebija te żałosną 5800 od nokii…

pozdro fanboyu Micro$hita :stuck_out_tongue:

O 5800 nawet nie pisz bo tego fona to nie nawidze… Okropny i zdecydowanie nie warty swojej ceny…

Dodane 16.02.2010 (Wt) 22:28

Nie jestem funboyem microsoftu. Ale WM 6.5 chodzi stabilniej, szybciej niż niejeden symbian. Mu chodziło o dobrą klawiaturę qwerty więc podałem mu telefony w których jest ta klawiatura wygodna…

i wymieniłeś E71? :expressionless:

już E61 jest wygodniejsza ale internet bez dotyku to bez sens…

już XDA Exec jest wygodniejszy ale mimo swoich 520MHz to muł na potęgę, do tego cegła, że bez paska to nawet nie wsadzaj do kieszeni a rozmowa nie może trwać dłużej niż 5 min bo ręka boli (w sumie ma ponad ćwierć kilo…)

to czemu twoje posty tak ociekają nienawiścią do Apple? albo linuxiarz, albo fanboy microsoftu…

ale jest nowy, nie wszystko co nowe lepsze od starszego…

Ale co mam mu polecić jak akurat telefony z qwerty najczęściej są oparte na jakimś systemie. Dalem wybór w symbianie w WM. Mogę mu jeszcze napisać coś z modeli Blackberry ale wątpie żeby się na coś zdecydował. Nie będę mu wciskał przecież LG bez systemu…

Musi wybrać albo większy telefon z QWERTY albo mniej wygodna klawiatura…No tak E61 ma qwerty ale i już swoje lata :slight_smile: dlatego wymieniłem nowszy model

ale E61 jest na tyle lepsza, bo ma większy ekran i odstępy między przyciskami i pisanie na niej jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż na E71…

ja się czepiam tylko tego “setki razy lepsze telefony”, bo e71 w niczym nie jest lepsza od iPhone…

Większy dostęp do softu

dostęp do Nokia mail

Lepsza klawiatura - kolega szuka czegoś z wygodnymi klawiszami QWERTY

E71 Ma radio

E71 ma bardziej otwartą platformę jak czegoś nie ma na symbiana ma do wyboru jeszcze JAVE

E71 korzysta z GPS z map wbudowanych i Google maps a Iphone tylko z google maps

E71 ma nagrywanie wideo Iphone 2G w standardzie nie ma

E71 ma MMS

e 71 ma 3.2 MegaPixela+dioda doświetlające Iphone tylko 2 w dodatku bardzo słabe bez diody…

e71 ma w standardzie Quickoffice nie musi dokupywać dodatkowych aplikacji i płacić za obsługe plików WORD, itp…

Jakość obudowy E71 jest napewno większa niż w Iphonie- Przy upadku nie zbije się odrazu cała tafla szkła jak to ma miejsce w Iphonie

A tak na zakończenie to dwa inne telefony Iphone świetnie sprawdza się jako telefon multimedialny a E71 jako telefon klasy biznes…

Nie powiedziałbym

Jakbyś poczytał chociaż to wiedziałbyś, że są inne nawigację na iPhone które mają normalne mapy i nie łączą się z netem.

Obydwa nagrywają bez rewelacji.

Widziałeś foty z E71? Są marne, bo seria E nie służy do fotografowania.

iPhone też ma program do obsługi poczty.

Jedyny plus.

Również uważam, że iPhone 2G do tej ceny będzie najlepszym wyborem.

Nie rozbarajaj mnie że nokia mail to zwykły program do maila. Powiedz jeszcze że BIS i BES to też “zwykły mail”

iphone 2G od dawna ma w standardzie…

akurat iPhone jest pod tym względem wygodniejszy…

na którą jest jeszcze mniej sensownych aplikacji…

jeszcze jakby koledze na tym zależało, robiłeś w ogóle coś w Quickoffice na symbianie? bo jakbyś robił, to byś nie wymieniał tego nawet, tragedia to mało powiedziane…

wiesz ile razy mi upadł iPhone na ekran? i nawet się nie porysował a tym bardziej nie strzaskał…

kolega chciał telefon do internetu, nie dla biznesmenów :stuck_out_tongue: