@font-face i problem z wyświetlaniem

Witam Was.

Przygotowałem sobie własną czcionkę z najbardziej potrzebnymi ikonami. Dodałem do arkusza stylów za pomocą derektywy @font-face i wszystko działało ładnie do momentu wysłania plików na serwer. Pliki znajdują się pod adresem http://img.icymat.pl/imcs/im-css.css. Problem pojawia się kiedy chcę się dowołać do plików z innego adresu - css się ładuje, ale pliki czcionki już niestety nie. Przegrzebałem Internet i znalazłem poradniki z plikami .htaccess, ale niestety wszystko co w nich było w moim przypadku nie zadziałało.

 

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

IcyMat

Emmm… a czemu nie umieścisz ikon po ludzku, w plikach/pliku graficznym?

Wrzuć odpowiednią część css.

Bo potrzebuję mieć je skalowalne do różnych rozmiarów i w tym przypadku będzie to bardziej optymalne.

Wróżąc z fusów jedyne rozwiązanie dla ciebie to ikony w formacie SVG.

@YoJoe, raczej na nic mu się to nie zda, skoro (jak rozumiem) chce ładować font(y) z innego serwera niż strona, na której ma on być zastosowany.

Autor chyba próbował użyć mechanizmu CORS (Cross-Origin Resource Sharing), przez danie zezwolenia na zastosowanie fontu (nagłówek Access-Control-Allow-Origin), ale coś nie wyszło (albo niepoprawny zapis, albo sam serwer nie pozwala na wykorzystanie uprawnień/dostępu, albo jeszcze coś innego) i np. w Fx font się nie wyświetla.

Przykład:

Wpis do pliku .htaccess (najlepiej na jego początku)

<FilesMatch "\.(ttf|otf|eot|woff)$">
  <IfModule mod_headers.c>
    Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
  </IfModule>
</FilesMatch>

Pliki fontów (o możliwych rozszerzeniach: ttf, otf, eot, woff) powinny znajdować się w tym samym miejscu co “.htaccess”.

Poniżej temat/rozwiązanie bardziej szczegółowo “omówiony”:

https://www.maxcdn.com/one/tutorial/how-to-use-cdn-with-webfonts/

Dziękuję za odpowiedź. Niestety ostatnio nie miałem czasu się tym zająć, ale sprawdzę czy Twoje wskazówki okażą się pomocne :slight_smile:

Wcześniej kombinowałem już z .htaccess, ale nie pamiętam w tej chwili jak wyglądał wpis, którego użyłem - wydaje mi się, że był podobny, ale jest szansa, że coś przekręciłem i dlatego nie chciał działać.