Foobar zła nazwa pliku

Odkąd zaktualizowałem foobara do wersji 1.0 występuje pewien problem. Mianowicie gdy konwertuję pliki za pomocą kodeka nero acc otrzymuję plik m4a zamiast mp4. Mnie to nie przeszkadza ale mojej komórce już tak. Wystarcza zmiana rozszerzenia ale czy dało by się to przywrócić do wcześniejszego stanu?

M4A (MPEG-4 Audio Layer) to kontener multimedialny zapisu dźwięku zgodny ze standardem MP4 (MPEG-4 Part 14). Różnica pomiędzy kontenerem MP4 i M4A polega na braku w tym drugim strumieni Video (podczas gdy w pierwszym mogą być obecne). Dla przypomnienia - foobar2000 jest zaawansowanym odtwarzaczem plików audio oraz modułów, stworzonym pod kątem najwyższej jakości dźwięku. Na Twoim miejscu zmieniłbym kodek…

mi po prostu telefon nie rozpoznaje plików m4a. Kodek od nero jest całkiem dobry w porównaniu z mp3 (jeśli chodzi o ilość zajmowanego miejsca przy tej samej jakości)i nie widzie powodu by go odrzucać. Chodzi mi że foobar podczas rekonwersji z mp3 na MPEG-4 używając tego samego kodeka zaczął używać innego rozszerzenia pliku które mojemu telefonowi nie pasuje.

Wypróbowałem. Niestety nie lubię wielkich kombajnów.

Wg tej strony mp4 od m4a różni tylko rozszerzenie więc prostym rozwiązaniem okazało się wpisane 1 komendy po konwersji foobarem : “ren *.m4a *.mp4”. Telefon nie narzeka. Ale dzięki za pomoc