Foobar2000 - czyli dlaczego warto używać

foobar2000 - program komputerowy, odtwarzacz plików dźwiękowych stworzony przez Piotra Pawłowskiego, twórcę niektórych wtyczek do Winampa. Program obsługuje 64 bitowe przetwarzanie i 32-bitowe próbkowanie dźwięku z ditheringiem. Wyróżnia się bardzo prostym interfejsem wyglądającym jak standardowe okno systemu Windows (którym zresztą jest). Sam twórca przyznaje, że ewolucja programu ma iść nie w kierunku wymyślnych skórek. To nie znaczy jednak, że foobar musi wyglądać standardowo :wink:

Przykladowy wyglad:

33687c9fc1eadc2fm.jpg

Tu znajdziecie wiecej konfigow: foobar2000.pl » Wasz foobar2000

Zapraszam jednoczesnie na foobar2000.pl

Temat ten powstal by uswiadomic niektorym ze foobar nie musi wygladac jak notatnik :wink:

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 11:12

Nowa wersja zmodowanego foobara2000 v0.9.4.3 by dawxxx666

Dodano:

“Next song” w cover view, dynamic processing graphic jako tło dla odtwarzanej piosenki, nowy panel lyrics i nowy rating sys. Biała playlista pochodzi z konfiga jade6 ( Dodałem czarną wersję i trochę modyfikacji). Ma ciekawą funkcję (zobacz link): klik

http://dawxxx666.deviantart.com/

Foobar jest supper i ja go używam od x długiego czasu i uważam że dźwięk jest na najwyższym poziomie :smiley:

Foobar jest lepszy od Winampa. Muza w Foobarze jest czysta i niezły jest beat :wink:

Hmmm dlaczego warto używać foobara ? Dlatego że jak go pierwszy raz zainstalowałem usłyszałem dźwięk wydobywający się z głośników to poczułem różnice i teraz naprawdę słyszę różnicę między foobarem a np winampem. W Foobarze dźwięk jest jakby “czyściejszy”

Radzę już zakończyć te zbędne i nic nowego nie wnoszące wywody bo temat może zmienić dział.

Tak troszkę wyjaśnię… przy pomocy foobara NIE będziemy mieli lepszej jakości dzwięku, taki efekt możemy uzyskać tylko jak będziemy mieli bardzo wysokiej jakości sprzet studyjny lub wlaczymy resampling (który narazie działa jak działa… b.słabo) Co którzy myślą że słyszą lepszy dzwiek… nie wiem skąd oni to biorą. Sam twórca foobara powiedział, że z jego programu można wydobyć lepszy dzwięk niż na innych programach np: winamp, pod warunkiem że mamy odpowiedni sprzęt + odpowiedni wtyczki. To NIE JEST tak, że instalujemy F2K i mamy super ekstra hiper jakosc dzwięku.

Co do tematu:

Aktualnie są 2 pluginy pozwalające na zmiane wyglądu, więcej odsyłam na stronę autora / forum. Dodam tylko, że aby uzyskac taką skórkę jak zaprezentowana… trzeba się nieźle natrudzić :slight_smile: