Football Manager 2012 blad podczas meczu

Kupiłem wczoraj Football Manager no i niestety nie pograłem długo.

Pojawia się problem podczas meczu, mianowicie komputer sie zawiesza, widac tylko bialy ekran i trzeba resetowac laptopa.

Mam dobry laptom wiec nie wiem o co chodzi, ten sam blad mialem i w football manager 2011 ale fm 10 działała dobrze.

Bardzo proszę o pomoc, poniewaz czekalem na ta gre dosc dlugo i chcial bym w nia pograc.

Jaki to laptop?

Ja mam podobny problem z FM na laptopie:

Otóż wpierw miałem zainstalowany manager w wersji 2011. Niestety po ustawieniach taktycznych i próbie przejścia do meczu wybijało grę do pulpitu i wyłączało ją. Po pewnym czasie zainstalowałem wersję 2012. Tym razem przechodzi mi w tryb meczu, jednakże najpierw wybija do pulpitu i po jakichś 15 sek. wraca do ekranu meczu. Niby wszystko ok, mogę przeczekać te 15 sek, ale po rozegraniu kilku meczy chcąc zagrać następny, laptop zawiesza się w momencie naciśnięcia przycisku “mecz” (nie reaguje na ruchy myszki, żadne skróty klawiszowe nie działają). Czasem, lecz nie zawsze w tym momencie, włączają się wentylatory i zaczynają tak głośno pracować, jakby karta miała się zaraz spalić. Nie wiem, co w takiej sytuacji zrobić, bo na kompie stacjonarnym gorszym sprzętowo FM 2011 i 2012 chodzą bez zarzutu i ekran meczowy pojawia się bez jakiejkolwiek przerwy.

Mój laptop:

ASUS X53S

Intel Core i7-2670QM, 2,2GHz

8GB RAM

Karta Graficzna - zintegrowana Intel, a dla aplikacji - NVIDIA GeForce GT540M 1GB

Żeby od razu rozwiać wątpliwości, to grę oczywiście uruchamiam z lepszym procesorem graficznym.

Z góry dzięki za pomoc.

Witam,

Mam takiego samego laptopa co koko112 i niestety ten sam problem.

Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić będę wdzięczny.

Spróbujcie wyłączyć widok meczu 3d i sprawdźcie temperaturę karty graficznej w spoczynku i podczas gry. (np: programem Speedfan)

Speedfan to akurat najgorszy przykład.

http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html

Mi pomogło to:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-64bit-285.62-whql-driver-pl.html

Po zainstalowaniu nowych sterowników problem chyba zniknął.

Przynajmniej jak dotąd. (Odpukać!)

Aha, zapomniałem wspomnieć że poprzednio czasem na jeden mecz przed zawieszką wyskakiwał mi “xml parsing error”

Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie folderu o ścieżce docelowej: C:\Users\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2011\settings

PS Dodam tyko że również Battlefield 3 potrafił mi sie po chwili grania zawiesić, a teraz po wgraniu sterownikow również w tej grze jak dotąd nie wystąpił problem