Foramtowanie dysku bez systemu operacyjnego

Poszukuję programu, który uruchomi się podczas startu komputera z USB, wykryje dysk i pozwoli sformatować partycje. Wykorzystanie instalatorów Windows jest wykluczone, gdyż coś się nieźle poknociło na systemie plików i Windows nie podejmuje pracy na takim dysku (możliwe, że uległ uszkodzeniu, ale chcę to sprawdzić przez format).

GParted: http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

Dzieje się jakaś dziwna rzecz. Nagle zniknął mi OS, system widzi dysk jako pusty, ale podzielony na partycje, mimo to nie chciał się instalować (kazał sprawdzić ustawienia biosu - sprawdziłem). Po którymś restarcie i odczekaniu 20 min instalator ruszył, ale znalazł jakieś błędy i uruchomił chkdsk i teraz coś sprawdza. Jak nie ruszy to spróbuję GPartem.

Najlepiej spróbuj pobierz Ultimate Boot CD jest tam bardzo dużo narzędzi dla dysków.

Swoją drogą wyzeruj go usunie to logiczne bady.

Windows sobie poradził. Komputer restartował się kilkakrotnie podczas gry w TR: Legenda (zakupiony, instalowany i uruchamiany przez Steam) i tylko podczas tej gry. Za którymś razem po prostu nie wstał (żadne odzyskiwanie nie pomogło, system “zniknął”) i za n-tym razem udało mi się jakoś zainstalować od zera. Działa. Dzięki za odpowiedzi.