Forbidden 403

(system) #1

Witam :slight_smile:

Postanowiłem założyć sobie stronkę, wszystko grało wrzucałem pliki na ftp do dnia wczorajszego. Wrzuciłem jakiś szablon html na serwer włączam stronę - sater.net.pl i zastaje taki oto napis: #-o

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2 Server at sater.net.pl Port 80

Szablonu nie mogłem usunąć wyskakiwał błąd, poprosiłem administratora serwera o pomoc usunął te pliki lecz błąd na stronie jest nadal :?

Szukałem rozwiązania w google lecz go nie znalazłem.

Proszę o pomoc, i odpowiedź na pytanie w czym leży problem i jak go rozwiązać.

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam, shaman1213

(Szubi993) #2

Jaki masz chmod dla tych plików?

(system) #3

Te pliki zostały usunięte przez administratora serwera jak pisałem. Zdaje mi się,że ten chmod był 644.

Natomiast chmod dla byle jakiego pliku,który chce umieśćic na ftp wynosi 755.

(Szubi993) #4

Tu właśnie leżał problem - zablokowałeś dostęp do folderu i jego plików na serwerze :wink:

(system) #5

hmm, te pliki, o które mi chodzi to były pliki szablonu html.

Pliki potrzebne do działania serwera (coś takiego mi napisał konsultant) zostały przywrócone są to takie foldery jak: logs, private_html, public_ftp, public_html, stats. Każdy folder jest pusty. kiedy dodam do folderu stats,czy gdzie kolwiek indziej index.html z np. jakimś napisem na stronie nic się nie wyświetla poza tym Fobidden 403.

Jak naprawić ten problem?

(Szubi993) #6

Zmień uprawnienia tych katalogów na 755

(system) #7

Zmieniłem. Błąd występuje nadal.

Proszę o pomoc [-o<

(Szubi993) #8

Spróbuj zmienić na 777 i powiedz, czy błąd nadal występuje.

Jeżeli jesteś pewien co do chmodów tych katalogów, to zmień nazwę pliku .htaccess na htaccess.txt (o ile istnieje).

(system) #9

Zmiana na 777 także nie pomogła :cry: :cry:

Niestety .htaccess nie istnieje..

(Szubi993) #10

Mógłbym prosić o screenshota z widoku Total Commandera? Tak, żebym widział te katalogi i uprawnienia w kolumnach.

Spróbuj jeszcze skontaktować się z administratorem serwera i zgłosić błąd związany z dostępem do plików na serwerze.

(system) #11

Proszę bardzo. Jeśli trzeba zrobię więcej screenów.

Tak, jeśli na forum nikt nie będzie w stanie mi pomóc skontaktuje się z administratorem.

totalcommandeer.jpg

(Szubi993) #12

Czy plik index w katalogu public_html ma atrybut 644?

(system) #13

Zmiana atrybutu na 644 index.html naprawiła cały problem! !!

Dziękuje bardzo, Recider.

Pozdrawiam.

(Szubi993) #14

Proszę bardzo :wink:

A, dla bezpieczeństwa zmień atrybuty folderów na serwerze na 755. CHMOD 777 pozwala wszystkim na edycję tych katalogów, więc zmień jak najszybciej :smiley: