Formarowanie dysku zabezpieczonego

Witam, mam plyte, kupilem z jednym z czasopism. ma 8 gb ale zawartosc na tej plycie jest mi wgl nie potrzebna. chcialbym na te plyte nagrac inne pliki ale gdy chce sformatowac przez windowsa pociskajac na prawy przycisk to pisze ze dysk jest zabepieczony przed zapisem, czyli nie moge sformatowac a ta plytka jest mu bardzo potrzebna. Czy wiecie czy jest jakis program ktory pomaga sformatowac takie plyty?

Dodane 30.12.2009 (Śr) 22:25

czy to jest czysta płyta

Hmm jak kupiles to z gazeta to raczej dvd-rw to nie jest wiec nie da rady bo to plyta jednokrotnego zapisu ;))

Jeśli to nie jest płytka DVDRW to raczej nie ma takiej możliwości abyś ją w jakikolwiek sposób sformatował.

Nie jest to DVDRW na pewno :slight_smile: a czy znacie jakies programy do formatowania ?

Dodane 30.12.2009 (Śr) 23:00

PS: Womperm: Nie, jest to plytka pelna ma dane ktore biora pelne 8gb :slight_smile:

No też ci przecież piszę, że jeśli to nie jest DVD RW czyli płyta wielokrotnego zapisu to nie ma możliwości jej sformatowania.

Ale czemu np moge sformatowac plyke r- albo r+ choc nie mozna odzyskac miejsca

Żadnej płyty z jakiejkolwiek gazety nie da się zapisać - nie spotkałem się z czymś takim.

I nie chodzi tu o wszelkie płyty “…RW” - większość płyt jakie kupisz w sklepie (mam na myśli czyste płyty) są możliwe do zapisania TYLKO jeden raz :slight_smile:

Pomijając fakt, że płyty wydawane z gazetami są tłoczone a nie wypalane/nagrywane w nagrywarkach :slight_smile:

To działa po prostu jak prasa, która robi patelnie do smażenia ryb na wigilię :smiley:

spróbuj sformatować tą która już została zapisana… litości…

zapisalem na plytce dvd 4 gb danych zostalo 700 mb formatuje moge tylko 700 sformatowac, wsadzam plytke z gazety, formatuje cale 8 gb cale! tylko ze zabezpieczone przed formatowaniem! “LITOSCI”

Stworzyles sobie dysk wielosesyjny to dlatego a z plyta z gazety nic nie zrobisz i tyle :slight_smile: