Format AVI jaki kodek aby zachować super jakość?

Witam,

Dla wielu problem banalny, jednak nie dla mnie - konesera filmow własnego autorstwa. Od razu zaznaczam iż nie znalazłem w internecie zatysfakonujących mnie informacji na ten temat, moze cos pominalem, moze wy doradzicie lepiej…

Na czym polega problem?

Wszystkie swoje dotychczasowe nagrania kamerą cyfrową, przechwytuje z kamery w formacie avi. Jakość żyleta, wrecz ideał, rozmiar pliku? Na jedną płyte DVD wejdzie max 14-15 min filmu :confused: Wniosek? Oczywiscie jest to malo komfortowe i czesto niepraktyczne. Film z jednej wycieczki czesto miesci sie np na 6 płytach.

Zaznaczam od razu. Nie chodzi mi o kompresje do mpg2, czy tez do pliku w formacie avi (w gorszej jakości) itp. Uwazam iz kompresja do mpg2, czy do vob`a, gdzie podczas odtwarzania na kompie widac poprostu kwadraty i spowolnienia to bezsens. Wchodzi HD, za 5 lat na nagranie w mpg2 spojrzymy tak, jak dziś na jakość z VHS. Chce zatem tego uniknąć

Pytanie:

Poszukuje zatem optymalnych rozwiązań aby moje nagrania z kamery w formacie avi uwiecznić na płytach w jak najepszej jakości, tak aby nie pożałować za kilka lat dokonanej kompresji i pomyśleć iz “można było to zrobić lepiej”.

Czy jest zatem jakiś dobry kodek, ktorego mozecie polecic, badz ktory jest godny przetestowania, aby przechwytywane filmy w formaie avi, wciąż byly w dobrej jakości, zachowały swoją płynność, ale były nieco mniejsze?

z góry dzięki za pomoc,

jak widać kwadraty oznacza to że nieumiejętnie ustawiłeś program konwertujący na płyte dvd 4.7 wchodzi około 2 godzin filmu doskonałej jakości w formacie mpeg2 oczywiście jeżeli te nagrania nie były w hd

jeżeli chcesz mieć doskonałom jakość w innym formacie to zakoduj w H264 lub divx/xvid

Spróbuj programem WinAVI Video Converter 8.0

Podobno jest wersja 9.0 która oferuje jeszcze bardziej poprawioną konwersję lecz nie wiem czy jest ona legalna bo z tego co widzę to na googlach jest ona tylko na torrentach, rapidach etc. ale zobacz:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Win … Szukaj&lr=

EDIT: Jeżeli tak bardzo zależy Ci na bardzo dobrej jakości może spróbuj połączyć ze sobą Twoje filmy DVD, i wypalić je na płycie blue-ray (jeżeli nie posiadasz takiej nagrywarki możesz to zrobić w jakimś studiu bądź u znajomego) wtedy zachowasz jakość nagrania łącznie z przyzwoitą długością jednorazowej ścieżki na płycie (1 płyta blue-ray = 25GB - 5 płyt DVD). Późniejsze odtwarzanie będzie oczywiście skazane na posiadanie napędu blue-ray.

Pozdrawiam :slight_smile:

a moze cos darmowego:

AVI ReComp

Avidemux

VirtualDub

AutoGK

będą trudniejsze w obsludze ale efekt będzie lepszy, najczesciej jednym programem niewiele można zdzialać

i zacznij czytać o kompresji bo to niejest takie łatwe nie wystarczy kilka klikniec by film był mały i miał niezłą jakość

zmiana formatów filmów

chyba wystarczający efekt (dość mały obraz i niezła jakoś) uzyskasz stosując Xvid’a i do tego odtworzysz na stacjonarnym dvd.

pamiętaj że film 1,5 godz. w zadowalającej jakości można wrzucić na cd 700mb

Jak masz dobre łącze to możesz te filmy przechowywać na dysku wirtualnym na jakiejś stronie dopóki BR nie spowszechnieją.