Format baterii w 6300

Witam. Kupiłem Nokię 6300. I mam pytanie. przy kupnie bateria była naładowana w 50%. Rozładowałem, ładowałem 12 godzin, teraz, po użytkowaniu dziewięciogodzinnym bateria jest prawie na wyczerpaniu… Czy to normalne? Czy z czasem kolejnego etapu formatowania baterii ten czas użytkowania będzie się powiększał? Jak to wygląda? w telefoni kolegi - SE K550i przy takim użytkowaniu telefon trzyma ok. 3 dni, jak to będzie z moją baterią? Pozdrawiam:)

Wiesz ja uważam że to z ‘zabawy’. Nokia to też co innego pamiętaj.

Niby tak, ale baterie są podobne, o ile się nie myle w SE troche pojemniejsza, kolega tez się ‘bawi’ a trzyma dobrze… Dlatego pytanie brzmi: Czy po kilkukrotnym całkowitym naładowaniu i rozładowaniu będzie dobrze?

baterie może i podobne ale telefony inne. i nawet jak byś miał dwie nokie a różne modele to nie możesz ich porównywać między sobą. 9 godzina zabawa ciągła (jeszcze zależy jaka) to oczywiste żedłużej batieria może nie wytrzymać. bo to różnica czy telefon jest w stanie czuwania, czy dzwonimy czy np. gramy. a pozatym sprawdz czy nie masz włączonego bluetooth-a bo o też sporo ciągnie oraz tempo wyszukiwania zmień jak jest taka możliwość

Nikt nie jest wrozka i nie powie Ci ile bedzie trzymac.Z reguly 3 krotny cykl powinien znaczaco wydluzyc czas pracy baterii.Jednak wyznacznikiem jest jej pojemnosc-im wiecej mAh tym dluzej trzyma.Ale uwaga!-baterie z allegro o pojemnosciach siegajacych pojemnosci akumulatora samochodowego nalezy obchodzic szerokim lukiem.Wiecej o bateriach do nokii dowiesz sie ze strony http://www.nokia.pl Pozdrawiam.

Nokia 6300 jest o wiele bardziej prądożerna od SE K550i. Nie spodziewaj się, że bateria bedzie długo Ci trzymać w tym modelu.

Po drugie po co katowałeś 12 godzin baterię? Miałes coś takiego napisane w instrukcji? #-o

Dłuższe ładowanie jak 3 godziny bateri litowo-jonowe może ją uszkodzić , ładując 12 godzin prawdopodobnie tylko pogorszyłeś jej stan.Jezeli bylaby to polimerowa to po takim ladowaniu bylaby do wyrzucenia.

W modelu 6300 jest bardzo słaba bateria, mi trzymała 12 h przy srednim uzytkowaniu …i zmieniłem tele. bo mnie to denerwowało.

Ps. Wszystko było ok z bateria, telefonem itd.