Format Baterii

Witam,

Własnie zakupiłem nową baterie do mojej Nokii i mam takie pytanie:

Bo standardowo baterie sie powinno formatowac na poczatku to wiem ale tak sobie poczytalem w internecie ze tych (polimerowych i litowo jonowych) sie nie powinno ladowac przez tych kilkanascie godzin np przez cala noc…? Czy to prawda?

Moze mi ktos powiedziec co powienienem najlepeij zrobic zeby mi dobrze potem dzialala? Bo juz sam nie wiem czy formatowac czy nie…i jak? tzn w jaki sposob? jak długo itp?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam Marus

PS. Bateria jest Litowo jonowa (900mAh)

baterie się FORMUJE nie FORMATUJE :slight_smile:

generalnie nowe typy baterii niemają efektu “pamięci” więc nietrzeba ich formować

ale jeśli chcesz się lepiej poczuć to rozładuj ją trzy krotnie na max i potem ładuj 12 godzin (np przez noc)

ja osobiście tego nierobiłem i niezauważyłem spadku w długości trzymania na baterii :slight_smile:

typy rodzaje bateri i w ogole oco w tym chodzi

a baterie sie formatuje formowac to mozna przedmiot chyba :slight_smile:

Robisz tak 3 razy. Na maxa rozładowujesz aż padnie i na maksa ładujesz. Ja robiłem to 3 h aż wskaźnik przestał mrygać. Z tymi dwunastoma godzinami to jest lipa. Poczytaj w instrukcji do telefonu. Zapewne pisze do całkowitego załadowania, czyli do momentu gdy wskaźnik nie mryga.

eh … :?

poczytaj

http://www.fkn.pl/faq/index/fdid__90/

Ok dzieki dzieki to sobie ją sformuje jednak :stuck_out_tongue: Jeszcze poczytam w instrukcji.

Ale nie pomyslalem o tym wczesniej :stuck_out_tongue: Dzieki

a tak nato wyglada ze formowanie ale zgodze sie na formowanie bateri przez jej formatowanie ":wink: pozdrawiam