Format C na XP

witam srdecznie.

macie jakis pomysl jak sformatowac dysk twardy z zainst xp jezeli nie posiadam płyty instalacyjnej???

dzięki i pozdrawiam przemo

p.s. system plikow fat


!

Asterisk

Masz WindowsXP a nie masz oryginalnego nośnika tego systemu?

:nonono: :frowning:

tak wyszło bo do tej pory korzystałem z 98 ale mnie KOLEŚ namowil na XP na probe,ale chce wrocic do 98 bo mnie sie komp muli…:frowning: HILFEEEEEEE:)

Pozostaje Ci skorzystać z dyskietki startowe. Myślę, że powinieneś ją mieć od systemu Windows 98.

Zrób to tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Instalacja WIN98/SE.

Oryginały systemów WIN98SE/ME uruchamiają się z CD tak samo jak XP,nie trzeba dyskietki startowej.

Jak potrzebujesz gotowych dyskietek masz tu.

http://www.bootdisk.com/

Przestawiasz w biosie bootowanie jako pierwsze z flopy lub CD.

W biosie bootowanie ustawione ma być tak.

jako pierwsze napęd dyskietek 1.44Mb (lub CD)

jako drugi dysk systemowy HDD-0 lub SATA

jako trzeci dowolny napęd

I start kompa z dyskietki startowej WIN98/SE/ME i uruchamiasz komp z obslugą CD,komp załaduje sterowniki.

I masz tak.

A:\>

A:\>dir wyświetli co masz na dyskietce startowej

A:\>F: przechodzisz na napęd CD (może być inna litera

napędu CD)

F:\>dir

F:\>setup.exe i startuje instalacja systemu.

Jeśli setup.exe jest ukryty w katalogu należy go otworzyć.

F:\>cd ME - gdzie np ME to katalog z ME

F:\ME>setup.exe

W przypadku problemów z instalacją systemu użyć komendy setupcor.exe zamiast setup.exe.

Jeśli mamy system w formie upgrade czyli aktualizacja,najpierw należy zainstlować starszą wersje np WIN98SE i dopiero aktualizować do nowszego.

powiem tak jesli nie chcesz miec problemu z ciagłym zaglowaniem płyt ( a to ze sterownikami ,a to z winda ) mozesz cały katalog z instalka przekopiowac na dysk do jakiegos tam katalogu i instalowac z dysku. instalacja jest mniej problemowa i szybsza

ustawiasz 1boot na cd, wkładasz cd 98 i :

albo uruchom obsługe kompa z cd lub shift+f5(wiersz polecenia)

C:\ E:

E:\cd win98

E:\WIN98\format c:

Mam ten sam problem ale za to mam płyte xp. Jak mam sformatowac dysk c aby później móc zainstalowac me ???

Prosze o pomoc :!:

Złączono Posta : 02.10.2005 (Nie) 16:10

Czy pomoże mi ktoś ??

Widze że ssformatowanie xp jest niemożliwe… nikt nie chce mi pomóc bo nie ma na to rady. Trzeba wyżuc kompa i kupic nowy bo inaczej nie zainstaluje xp :-x

A czytaliście co w poście moim i linkach podanych pisze.

Jak macie XP na NTFS i chcecie wgrać np ME,należy zdjąć partycje systemową C i założyć na FAT32,najprościej zrobić to instalatorem z XP lub FDISK i później ją sformatować,jeśli partycja systemowa C jest na FAT32 wystarczy ją sformatować i stawiać świeży system - wszystko pisze.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Powiedz gdzie będziesz go wyrzucał to chętnie go sobie wezmę (nawet na serwer do sieci) 8) 8) 8)

A tak na serio to zastosuj się do powyższych porad i wszystko powinno być OK :slight_smile:

Dzięki za info 8)

  1. jak posiadasz a C dysku partycje fat no to wystarczy uruchomić komputer z dyskietki stratowej do 98 i wpisać a:\ format c:

  2. jak posiadasz partycje ntfs to nie mając płyty z xp uruchamiasz z dyskietki startowe wpisujesz a:\fdisk i musisz zdjąć partycje ntfs i ponownie nalozyc partycje fat

no i wtedy mozesz instalowac 98 :wink: :wink:

czy ta podpowiedz moze zadziałać, gdzie przy formacie NTFS, nie wystartujesz z dyskietki 98 czy Me