Format C spod win xp

(Arwena001) #1

Mam problem. potrzebuje zrobic format dysku na ktorym jest przeinstalowany win xp. nie idzie spod instalatora, poza tym cos sie sknocilo teraz i win nie chce sie zapuszczac. jest jakas komenda zaraz po starcie kompa ktora mozna wklepac zeby zrobic format? albo cos w biosie. juz po prostu mi sie pomysly skonczyly :frowning:

(Micromac) #2

Uzyj Konsoli Odzyskiwania a jak sie to robi skorzystaj z zasobow forum

(aju) #3

Ustaw w biosie bootowanie na p艂yt臋 nap臋d CD.

Nast臋pnie w艂贸偶 p艂yt臋 z xp i restart kompa.

W艂膮czy si臋 instalator - post臋puj dk艂adnie wdg. instrukcji zawartych w nim. W pewnym momencie przed rozpocz臋ciem instalacji b臋dzie mo偶liwo艣膰 sformatowania partycji.

(Arwena001) #4

no wlasnie chodzi o to ze nie bylo tej opcji.

a przeciez juz na paru kompach tak robilam i w tym caly problem.

byly 2 partycje, teraz jedna jest skasowana :confused: instalator jest wlozony, szykuje pliki do instalacji i nagle smiga mi okienko z czerwonym znakiem (nie zdaze przeczytac bo tylko smiga) i znow sie restartuje, i znow odpala instalatora i znow okienko i tak w kolko :confused: nie wiem juz co mam z tym zrobic.

(Zielinskidawid) #5

Proponuj臋 wyj膮膰 dysk i sformatowa膰 go na innym kompie, lub spr贸bowa膰 te偶 zmieni膰 instalk臋 XP.

(Arwena001) #6

ok umiem sobie zamontowac sieciowke, karte graficzna, ale nie wiem czy bede umiala dysk wyjac i go do drugiego podlaczyc :confused:

(Bluefighter) #7

Witam

Poni偶ej instrukcja formatowania dysku.

艢ci膮gnij sobie program bootuj膮cy do Windows 98 SE

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Nast臋pnie przygotuj dyskietk臋 bootuj膮c膮

Zrestartuj komputer, wejd藕 do BIOS-u, ustaw boot na a:

Gdy ju偶 si臋 dyskietka odpali, uruchom program fdisk

Usu艅 partycj臋 spoza DOS

Nast臋pnie zrestartuj komputer, wejd藕 do BIOS-u i ustaw boot na CD

Teraz system powinien si臋 zainstalowa膰 bez problemu.

Je艣li to nie rozwi膮偶e problemu, to prosz臋 - skontaktuj si臋 ze mn膮 - postaram si臋 pom贸c w inny spos贸b. Pozdrawiam

(system) #8

A powiedz nam w jakim systemie plik贸w sformatowana by艂a partycja systemowa ??

Je偶eli FAT 32 to: Robisz dyskietk臋 startow膮, wyszukujesz w katalogu Windows plic format.com. Bootujesz z dyskietki, wpisujesz c: potem DIR, i upewniasz sie ze to ten dysk. Potem pisze formac c:\ i LECI :smiley:

Je偶eli NTFS, to 艁adujesz Instalatora Windows z CD, robisz instalacje tak jakby艣 chcia艂a od nowa zainstalowa膰 system, dochodzisz do momentu gdzie system prosi o sformatowanie partycji, wybierasz NTFS lub FAT32 :slight_smile: Jak ci wygodniej xD Potem ju偶 wiesz co robi膰 :slight_smile:

(Arwena001) #9

generalnie to jeszcze powalczylam z instalatorem i dalo sie wszystko zainstalowac. tylko ze teraz co jakis czas wyskakuje mi komunikat ze system odzyskal sprawnosc po jakim wielkim bledzie :frowning: poza tym potrafi sie zrestartowac ot tak sobie bez powodu

nigdy nic takiego mi sie nie dzialo :confused:

(system) #10

otworz kompa, od艂膮cz zasilanie, po dociskaj wszystkie karty, Wyjmij pami臋膰 RAM, przeczy艣膰 j膮, tak samo ze slotami. W艂贸偶 j膮 spowrotem, je艣li nie to prze艂u偶 do innego slota. Posprawdzaj wszystkie kable zasilaj膮ce czy sa ok. Po dociskaj je.

(Arwena001) #11

boje sie zeby to plyta nie byla.

wszysko bylo kupione jakies 3 tygodnie temu. skladal kolega informatyk -- wrzucil w stara obudowe (nie bylo karty graficznej nie mogl sprawdzic czy dziala). okazalo sie ze bylo cos nie tak bo porty do ps2 nie dzialaly. zabralam caly sprzet do serwisu gdzie kupowalam czesci, zbadali, zmacali powiedzieli ze jesy ok i dzialalo ale od tego czasu zaczely sie jakies cyrki. czyli problem instalacja, z formatem, teraz restarty i ciagly blad :confused:

(fiesta) #12

To jak masz teraz kart臋 graficzn膮, to 艣migaj do niego z komputerem i niech zrobi do ko艅ca wszystko jak nale偶y.

(system) #13

Wex jaki艣 inny zasialacz, i wtedy sprawdz. Ostatecznie inny dysk.

(Arwena001) #14

zasilacz nowy, (ponoc sprawdzony) dysk dzialal w poprzednim komputerze.

bede musiala do niego zabrac kompterka :confused: mialam nadzieje ze da sie szybko zalatwic bez jezdzenia. ale trudno.