Format C spod win xp

Mam problem. potrzebuje zrobic format dysku na ktorym jest przeinstalowany win xp. nie idzie spod instalatora, poza tym cos sie sknocilo teraz i win nie chce sie zapuszczac. jest jakas komenda zaraz po starcie kompa ktora mozna wklepac zeby zrobic format? albo cos w biosie. juz po prostu mi sie pomysly skonczyly :frowning:

Uzyj Konsoli Odzyskiwania a jak sie to robi skorzystaj z zasobow forum

Ustaw w biosie bootowanie na płytę napęd CD.

Następnie włóż płytę z xp i restart kompa.

Włączy się instalator - postępuj dkładnie wdg. instrukcji zawartych w nim. W pewnym momencie przed rozpoczęciem instalacji będzie możliwość sformatowania partycji.

no wlasnie chodzi o to ze nie bylo tej opcji.

a przeciez juz na paru kompach tak robilam i w tym caly problem.

byly 2 partycje, teraz jedna jest skasowana :confused: instalator jest wlozony, szykuje pliki do instalacji i nagle smiga mi okienko z czerwonym znakiem (nie zdaze przeczytac bo tylko smiga) i znow sie restartuje, i znow odpala instalatora i znow okienko i tak w kolko :confused: nie wiem juz co mam z tym zrobic.

Proponuję wyjąć dysk i sformatować go na innym kompie, lub spróbować też zmienić instalkę XP.

ok umiem sobie zamontowac sieciowke, karte graficzna, ale nie wiem czy bede umiala dysk wyjac i go do drugiego podlaczyc :confused:

Witam

Poniżej instrukcja formatowania dysku.

Ściągnij sobie program bootujący do Windows 98 SE

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Następnie przygotuj dyskietkę bootującą

Zrestartuj komputer, wejdź do BIOS-u, ustaw boot na a:

Gdy już się dyskietka odpali, uruchom program fdisk

Usuń partycję spoza DOS

Następnie zrestartuj komputer, wejdź do BIOS-u i ustaw boot na CD

Teraz system powinien się zainstalować bez problemu.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, to proszę - skontaktuj się ze mną - postaram się pomóc w inny sposób. Pozdrawiam

A powiedz nam w jakim systemie plików sformatowana była partycja systemowa ??

Jeżeli FAT 32 to: Robisz dyskietkę startową, wyszukujesz w katalogu Windows plic format.com. Bootujesz z dyskietki, wpisujesz c: potem DIR, i upewniasz sie ze to ten dysk. Potem pisze formac c:\ i LECI :smiley:

Jeżeli NTFS, to Ładujesz Instalatora Windows z CD, robisz instalacje tak jakbyś chciała od nowa zainstalować system, dochodzisz do momentu gdzie system prosi o sformatowanie partycji, wybierasz NTFS lub FAT32 :slight_smile: Jak ci wygodniej xD Potem już wiesz co robić :slight_smile:

generalnie to jeszcze powalczylam z instalatorem i dalo sie wszystko zainstalowac. tylko ze teraz co jakis czas wyskakuje mi komunikat ze system odzyskal sprawnosc po jakim wielkim bledzie :frowning: poza tym potrafi sie zrestartowac ot tak sobie bez powodu

nigdy nic takiego mi sie nie dzialo :confused:

otworz kompa, odłącz zasilanie, po dociskaj wszystkie karty, Wyjmij pamięć RAM, przeczyść ją, tak samo ze slotami. Włóż ją spowrotem, jeśli nie to przełuż do innego slota. Posprawdzaj wszystkie kable zasilające czy sa ok. Po dociskaj je.

boje sie zeby to plyta nie byla.

wszysko bylo kupione jakies 3 tygodnie temu. skladal kolega informatyk – wrzucil w stara obudowe (nie bylo karty graficznej nie mogl sprawdzic czy dziala). okazalo sie ze bylo cos nie tak bo porty do ps2 nie dzialaly. zabralam caly sprzet do serwisu gdzie kupowalam czesci, zbadali, zmacali powiedzieli ze jesy ok i dzialalo ale od tego czasu zaczely sie jakies cyrki. czyli problem instalacja, z formatem, teraz restarty i ciagly blad :confused:

To jak masz teraz kartę graficzną, to śmigaj do niego z komputerem i niech zrobi do końca wszystko jak należy.

Wex jakiś inny zasialacz, i wtedy sprawdz. Ostatecznie inny dysk.

zasilacz nowy, (ponoc sprawdzony) dysk dzialal w poprzednim komputerze.

bede musiala do niego zabrac kompterka :confused: mialam nadzieje ze da sie szybko zalatwic bez jezdzenia. ale trudno.