Format czy pszyspieszanie? + log do sprawdzenia

Cześć

Mam problem. Mam wolnego kompa a szcze gólnie start systemu (dziwne bo system zamyka się w około 12 sek.), i zastanawiam się czy zrobić formatowanie , czy przyspieszać system. Jeśli są jakieś programy lub sposoby, byłbym wdzięczny o ich przekazanie. W autostarcie uruchamia się tylko antyvirus kaspersky, szczególnie powoli chodzi ta niebieska belka podczas uruchamiania

POMOCY!

Dla mniej zaawansowanych: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

Dla bardziej zaawansowanych: Optymalizacja i odchudzanie XP

a czy to sprawdzanie błędów na dysku przyspieszy system czy tylko ulepszy funkcjonalność

Ulepszy i przyśpieszy działanie dysku :slight_smile:

usuń:

czy Twój HDD pracuje w trybie DMA :?:

nic nie pomogło

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 14:35

a czy ten tryb DmA

to coś robi?

symusek ty daj spokój z tym zakładaniem nowych tematów tylko rób tego formata. :smiley:

Tym bardziej, żeś się do tego dobrze przygotował. :smiley:

Pozdrawiam.

no ale formatowanie to długo trwa i się boje że coś nie wypali

Godzinka - dwie po sprawie

Nie bój się nie bój. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. :smiley:

format robiłem 4 razy i za każdym nie wychodziło bo okazało się że potem komp chodził duuużo razy wolniej

Może skończycie ten chat ? :?

Jeśli symusek - będzie chciał to zrobi ten format a jeśli nie, to nie zrobi. Jak są konkretne pytania to bardzo proszę je zadawać a pozostałe kwestie załatwiać na PW.

ja bym jeszcze zawalczył i spróbował naprawić system.

Chodzi mi prace dysku, gdzie dysk na którym jest zainstalowany system należy podłączyć jako Primary (gniazdo na płycie głównej oznaczone IDE) Master (to umieszczenie zworki na dysku w odpowiedni sposób) oraz Tryb transferu gdzie można ustawić za pomocą systemu.

start-> uruchom-> devmgmt.msc

kontrolery IDE ATA/ATAPI-> Podstawowy kanał IDE-> Ustawiania zaawansowane (podaj screena)

Na wolną prace systemu może mieć wpływ dużo czynników, zacznijmy może od konsoli odzyskiwania i naprawiania błędów na nim:

Kolejna sprawa nadpisanie biblotek DLL, start-> uruchom-> sfc /scannow

Wyczyść foldery systemowe start-> uruchom->

zrób to najlepiej w Trybie awaryjnym

Sprawdź ile masz wolnego miejsca na dysku C: gdzie jeżeli partycja systemowa jest zapchana to system może być wolny.

Kolejną sprawą jest aby sprawdzić jakie błędy pokazuje podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

Podaj mi log o usługach jakie masz uruchomione. start-> uruchom->

Gdzie napisz jakiego sprzętu używasz np. drukarki, skaner etc

Podaj konfiguracje swojego sprzętu, czy system pobierał w ostatnim okresie Aktualizajce automatyczna, widze że posiadasz Kasperskiego wyłącz bo on może spowalniać system.

Spróbuj odłączyć kabel od modemu czy kart sieciowe aby sprawdzić czy połączenie nie sprawia konfliktu, również ważna rzeczą jest czy nie posiadasz konfliktu sprzętowego, start-> uruchom-> devmgmt.msc

Podaj mi wszystkie dane a spróbuje Ci pomoc :slight_smile: