Format dolby vision

Witam,
Od niedawna użytkuję telewizor Sony A84J. Mam pobrany film w formacie dolby vision na pendrive. Niestety nie wiem jak włączyć dolby vision. W wyborze jest tylko HDR10, HLG i wył. Wybór dolby vision jest jedynie poza filmem w ustawieniach HDMI. Można włączyć dolby vision poza złączem HDMI do pobranych filmów? Żeby skorzystać z dolby vision trzeba mieć odtwarzacz płyt z HDMI?

Jakie rozszerzenie ma ten plik?
Większość telewizorów z obsługą DV obsługuje ten format wyłącznie wtedy, gdy plik jest w .mp4
Poza tym jeśli plik ma tylko „warstwę” Dolby Vision, a główny strumień video jest w HDR10 to również nie będzie to działać.

Parametry pliku:

Z forum Sony od wsparcia technicznego:

Cytat

maja 2020

Witam,

@hunter45pl skierowałem Twoje zapytanie do supportu - oto odpowiedź:

Otdwarzanie Dolby Vision jest możliwe z aplikacji takich jak np. Netflix oraz ze źrodeł zewnętrznych - odtwarzacz BluRay.

Z usb Sony nie może zagwarantować, że Dolby Vision zostanie odtworzone.

Swoją drogą ciekawe jak sytuacja wyglądała by w innych telewizorach

Blu-Ray zawsze jest wstecznie kompatybilny z HDR10, więc musi to być plik z dodatkową warstwą DV.
Nie kojarzę telewizorów, które odtworzyłyby tak przygotowany materiał, więc max. co wyciśniesz to HDR10.

Mam TV od LG i tutaj także warstwa z DV jest ignorowana.
Za to plik .mp4 z DV w jednym strumieniu (tak jak jest na Netflix) działa bez problemu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.