Format (downgrade) komputera

Witam.
Mam pewien problem aczkolwiek posiadam na swoim komputerze Asus 3w1 windowsa 10. System ten sprawia mi wielki ból i chciałem zainstalować na nim windows 7.
Problem jest taki gdyż próbuję sformatować go przez USB, gdy wchodzę już do instalatora po wybraniu języka wyskakuję komunikat że komputer nie widzi, nie czyta tego windowsa. Czytałem coś o portach 3.0, 2.0. przegladnalem kilka stron ale nie znalazlem rozwiazania.
Moze wiecie jak temu zaradzić.

Pozdrawiam

Co to za konkretny model? Być może on nie obsługuje Windowsa 7 (UEFI) i pozostaje tylko Windows 8.1 lub 10. Może to być też tryb partycji ustawiony jako GPT i trzeba będzie wyjąć dysk, żeby przerobić na MBR.

To jest Asus ET2221A

Pozdrawiam

OK, a zrób jeszcze tak:
Wejdź do biosu i poszukaj takiej opcji, jak “Legacy mode” lub podobnie i ją uaktywnij. Potem, podczas uruchamiania wejdź do Boot-menu i wybierz USB Device lub podobnie. Zwróć uwagę na to, abyś nie wybrał opcji z dopiskiem UEFI.

Dodam jeszcze że z tymi portami nic nie kombinowałem bo nie znalazłem żadnej konkretnej pomocy i totalnie nie wiedzialem jak sie za to zabrać.

Spróbuję i dam znać.

Jeżeli chodzi o tą opcje Legacy to mam aktywną tylko nazywala sie ona Legacy USB cos w tym stylu.
Podczas uruchamiania moge wejsc tylko do biosa, w zaden sposob nie idzie wejsc do boot-menu.