Format drugiej partycji

Nie mogę sformatować drugiej partycji,wyskakuje info jak na screenie.Nie wiem o co chodzi,czy najpierw odinstalować z niej wszystkie programy?

formatdqy3.th.jpg

Może masz uruchomione jakieś programy które są zainstalowane na tej partycjii ?? :stuck_out_tongue:

Nie miałam uruchomionych żadnych programów,nawet wyłączyłam sieć i KIS.

a nie możesz poprostu usunąc wszytkiego co się znajduje na tej partycjii, potrzebny jest format ?? :wink:

Mogę usunąć,ale jest tam ok 35GB + zainstalowane programy.Trochę to potrwa,wolałabym sformatować.

To chyba nie jest najlepszy pomysł z tym formatowaniem, chyba, że są na nim tylko jakieś dokumenty, pliki muzyczne itd. Jeżeli na tym dysku są zainstalowame programy to jak wiadomo podczas instalacji programu wiele wpisów jest dokonywanych na dysku C(nawet wtedy gdy program instalujemy na dysku D. Po sformatowaniu dysku D pozostanie w rejestrze t tysiące wpisów odwołujących się do nieistniejących już plików jak również różne biblioteki umieszczane też na dysku C.

Programy powinno się odinstalowywać, a nie po prostu usuwać np do kosza bo wcześniej czy później odbije się to np. na szybkości działania systemu i np. różnych dziwnych informacjach.

To prawda. A jeśli nadal będą łopoty to często wystarczy zrestartować kompa.

start-> uruchom-> CMD /C format /x D:

Dziękuję za odpowiedzi i chyba dam sobie spokój z tym formatowaniem. Usunę ręcznie niepotrzebne pliki.Nie chcę nowych kłopotów.

czy sprawdziłaś moją podpowiedz :?:

Nie sprawdziłam, ale zachowam sobie info na przyszłość.Mam tam masę programów i faktycznie musiałabym potem czyścić rejestr i instalować je od nowa,jest też trochę śmieci ale te usunę ręcznie.

Wiec sie zastanów. ;]

Odpowiadałam na pytanie (przynajmniej tak je zrozumiałam),czy w czasie próby formatowania,miałam uruchomione jakieś programy w tle.Odpowiedziałam,że nie, bo wszystko z trayu wyłączyłam.Wcześniej,w pierwszym poście pytałam,czy odinstalować programy,więc wiadomo było,że takowe tam się znajdują.Nie były jednak uruchomione!Chyba,że wadzi w ogóle to,że tam są.Myślałam,że uda się to zrobić z PPM bo robiłam tak ostatnio na innym kompie i nie było żadnych problemów.Na ogól jak piszę post to jestem przytomna.Teraz może się dowiem czy formatować drugą partycję można tylko w tym wypadku jeśli nie zawiera żadnych programów?

Jagodka Tak na wstępie to się zgadzam z Tobą.

Jeśli Ci są one niepotrzebne to droga wolna. Przecież można rejestr przeczyśić ze zbędnych wpisów. np. tym:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

Jednak czasami tak jak koledzy napisali wcześniej mogą wystąpić pewne komunikaty które odwołybywały się do jakiejś aplikacjii lub pliku który znajdował by się na tej sformatowanej partycjii.

Jednak wcale tak być nie musi. :wink: