Format dysku czy próba odyskania danych?

Witam.Na mój komputer padł atak hakerski, skutkiem czego zostałam odcięta od dostępu do internetu i panelu administratora. Polecono mi zrobić reinstalację systemu, więc zgrałam na dysk nowy system za pomocą pendrive. Pozostał jeszcze problem z dyskiem D. Miał on ponad 70 giga bardzo ważnych dla mnie plików (głównie dokumentów, filmów i muzyki), gdy próbuję na niego wejść windows wyrzuca komunikat o format, w przeciwnym razie nie będę mogła się do niego dostać.Moje pytanie zatem brzmi : co mam lepiej zrobić? Czy sformatować , czego się bardzo lękam, bo mogę utracić wiele cennych plików czy próbować je odzyskać? Tylko czym?

Bardzo proszę dobrych ludzi o pomoc, bo kompletnie nie wiem co mam już robić.Sama wolę się za to nie brać.Dziękuję i pozdrawiam.

Formatowanie usuwa wszelkie dane.

Napisz, jak wygląda podział dysku, prawdopodobnie system był na “C”, więc o dane na “D” nie masz się co martwić. Wyjaśnij co masz na myśli w tym zdaniu:

Otwórz prawym przyciskiem myszy “mój komputer” wybierz “zarządzaj” i wejdź w zarządzanie dyskami , zrób zrzut ekranu i zamieść.

Witaj.O co dokładnie pytasz jeżeli chodzi o podział dysku? Tak wszystko było na C, jedynie dokumenty i pliki (niesystemowe) na D.

Już Ci tłumaczę - ponieważ nie miałam pełnego dostępu do systemu (odcięcie mnie od internetu, panelu administracyjnego i ograniczenie mi praw) znajomy powiedział żebym zainstalowała jeszcze raz na nowo system. Moja siostra ma netbooka bez napędu DVD więc pozostało mi jedynie ściągnięcie systemu na jej lapku, nagranie go na pendrive i z tego poziomu zainstalowałam nowy system.Wiem, że na piracko to wszystko, ale nie za bardzo stać mnie na kupno nowego winda.

Myślę że jest możliwość odzyskania danych wchodząc na niego z poziomu linuksa. Nie będę się tutaj rozpisywać bo jest milion sposobów i tematów, i nie trzeba daleko szukać “bootowanie linkusa z USB”

Proszono mnie o zrzut, więc klejam:

96971115.png

Partycja “D” w formacie RAW i słusznie radzi @godlesowned, należy skorzystać z Linuksa.

Przy okazji po co męka z pendrive, skoro masz partycję Recovery.

Sugerowałbym użycie TestDisk , jest szansa że przywróci tablicę partycji i wszystkie dane da się odzyskać.

Zerknij do poradnika.

A tak zupełnie na marginesie osoba, która doradziła format zafundowała Ci te wszystkie kłopoty.Nawet w przypadku poważnych infekcji w większości przypadków udaje się przywrócić system do pełnej sprawności. Wystarczy zamieścić odpowiedni post w dziale Bezpieczeństwo na tym forum i poczekać na poradę eksperta…

Bzdura,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku

Dane zostają na dysku do czasu do kiedy nie zostaną nadpisane innymi danymi.

A po odzyskaniu danych z dysku D: sugeruję przywrócić system przy pomocy System Recovery (na dysku masz partycję 10 GB, może mieć ona obraz systemu). Do uruchomienia System Recovery potrzebny jest jakiś skrót klawiszowy (przy bootowaniu komputera), jeśli się nie wyświetla (na dole ekranu), to można sobie w manualu czy necie go znaleźć.