Format dysku i problem z aktualizacjami

Witam, mam taki problem. Sformatowałem dysk izainstalowałem system. I teraz niemoge aktualizować systemu. W żaden sposób niechce mi wejść na stronkę windowsupdate. Wyświetla mi że niema takiej strony. Inne strony mi działają. System Windows XP Home w 100% orginalny z service pack 1.

Nieraz trzeba odczekać dzień lub dwa i działa.

Sprawdź może coś blokuje stronę.

Poczytaj

TU

Przenoszę do działu problemy.

Na początek zainstaluj SP2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

Zainstalowałem i nic, nadal to samo.

Niestety niemoge nic przeczytać o tym temacie. Niemoge wejść na te linki. W ogóle się niewłączają.

Linki działają, z jakiej korzystasz przeglądarki i jakim typem łącza instalujesz.

Masz orginalnego Windowsa?

Windows orginalny, korzystam z internet explorer, a internet mam przez sieć udostępniony z innego kompa.

Łącze jest prawidłow udostępniane bo widzę ze masz z nim spore problemy :?

A, niewiem czy to ważne, ale wyświetla mi się koło zegarka “windows messenger - niezarejestrowany”

Nie ma to znaczenia.

To zwykły komunikator internetowy, który można nawet usunąć poprzez program np. Xp-AntiSpy.

No normalnie, jest zaznaczone “zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się z tego komputera” czy jakoś tak.

Proponuje się zapoznac:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27832

Przed formatem miałes podobne problemy :?

Z jakiego oprogramowania antywirusowego i firewall korzystasz ??

sprawdz czy masz włączone usługi systemowe, start-> uruchom-> services.msc

:arrow: Aktualizacja automatyczna

:arrow: Dzienik zdarzeń

:arrow: Usługa inteligentnego transferu w tle

włącz w/w usługi a następnie ustaw typ uruchaminia na Automatycznie

Przed formatem było ok.

Korzystam z NOD 32 i zapory windowsowej.

Przed formatem była ta sama konfiguracja.

Dodam że na innych kompach w tej sieci wszystko działa ok.

@R@F czy odpowiesz mi na pytanie :?:

Ostatnia usługa nebyła włączaona. Włączyłem i ustawiłem na automatyczny i nadal nic.

uruchom ponownie komputer

Dla pewności spróbuj utworzyć nową regułę dla IE w Firewallu SP2.

Jesteś pewień ze mimo formatu komputer jest czysty od wirusów :?

sprawdz podglad zdarzen, start-> uruchom-> eventvwr.msc

Komputer uruchomiłem ponownie i dla pewności wyłączyłem firewaala

Złączono Posta : 28.04.2006 (Pią) 16:05

A czego mam tam szukac???

Złączono Posta : 28.04.2006 (Pią) 19:01

"Nie można wyświetlić strony

Strona, której szukasz, jest w tej chwili niedostępna. Witryna sieci Web może mieć problemy techniczne lub może być potrzebna zmiana ustawień przeglądarki.


Spróbuj wykonać następujące zadania:

Kliknij przycisk Odśwież lub spróbuj ponownie później.

Jeśli adres strony został wpisany na pasku adresu, upewnij się, czy jest on wpisany poprawnie.

Aby sprawdzić ustawienia połączenia, kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje internetowe. Na karcie Połączenie kliknij przycisk Ustawienia. Ustawienia powinny się zgadzać z ustawieniami dostarczonymi przez Twojego administratora sieci lokalnej (LAN) lub usługodawcę internetowego (ISP).

Zobacz, czy są wykrywane ustawienia połączenia internetowego. Możesz ustawić, aby system Microsoft Windows badał sieć i automatycznie wykrywał ustawienia połączenia sieciowego (jeśli administrator sieci włączył to ustawienie).

Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje internetowe.

Na karcie Połączenia kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.

Zaznacz pole wyboru Automatycznie wykryj ustawienia, a następnie kliknij przycisk OK.

Niektóre witryny wymagają 128-bitowego zabezpieczania połączeń. Kliknij menu Pomoc, a następnie kliknij polecenie Internet Explorer - informacje, aby ustalić, jak mocne zabezpieczenia są zainstalowane.

Jeśli próbujesz przeglądać bezpieczną witrynę, upewnij się, czy ustawienia Zabezpieczeń obsługują ją. Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje internetowe. Na karcie Zaawansowane przejdź do sekcji Zabezpieczenia i sprawdź ustawienia dla protokołów SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, PCT 1.0.

Kliknij przycisk Wstecz, aby wypróbować inne łącze.

Nie można znaleźć serwera lub błąd DNS

programu Internet Explorer "

Ten komunikat pojawia mi się jak niemoże otworzyć strony windows update. Ludzie pomóżcie :frowning: prosze