Format dysku na którym nie mam systemu

Czy format dysku na którym nie mam systemu jest bezpieczny?

Jeżeli tak to czy wydajność komputera po formacie zwiększy się?

Może jest to głupie pytanie ale zawiesza mi się komputer i chciałbym wiedzieć czy można zformatować taki dysk.

Prosze o szybką odpowiedź ^^

Tu link do mojego drugiego tematu: zawieszanie-sie-komputera-t552178.html

Cześć,

O ile nie masz na nim żadnych danych to tak, w przeciwnym razie przed jego wykonanie warto zrobić backup danych.

Po sformatowaniu wydajność komputera się nie zmieni.

A czy wie ktoś może dlaczego mój komputer sie zawiesza? :confused:

Może dysk twardy jest jest w nienajlepszej kondycji i warto byłoby go przetestować, może jakaś inna usterka sprzętowa. Możliwości jest wiele.

Może coś jest za słabe?:

Procesor: AMD A8-5600K APU with Readon HD Graphics (4 CPUs), 3,6GHz

Pamięć: 8192MB RAM

Karta Graficzna: AMD Readon HD 7560D

Gry w jakie gram to np: Minecraft, Terraria, League of Legends, Skyrim, Battlefield 3.

@Lajkonik223, najpierw przetestuj stan dysku, np. programem Disk Health z płyty bootowalnej Parted Magic (pełny test).

Parametry Twojego komputera, według mnie, na 99,9% są wystarczające :slight_smile:

Pobrałem ten program… Moge podać co jest napisane:

Manufacturer: Seagate

Model: ST500DM002 - 1BD142

Firmware revision : KC45

Serial number : Z3T7SNLP

Drive capacity : 500,11 GB

Drive health: Normal

Temp: 43 C

Health: 47%

Free space is 59%

System:

Speed: 3,6 GHz

Vendor : AuthenticAMD

Nwm czy to się przyda ale napisałem :smiley:

@Lajkonik233,

Uruchom Parted Magic z płyty -> Disk Health -> Perform Tests -> Extended self-test; rozpoczynasz test i podajesz, czy wykryło jakieś błędy :slight_smile:

spróbuj przeczysciç dysk programem Odkurzacz, a potem ten dysk zdefragmentowaç.

Zdefragmentowałem ten dysk C :stuck_out_tongue: I oczyściłem odkurzaczem :smiley:

A co do tego patter magic czy cuś ;p To nie mam jak to zgrać na płyte :stuck_out_tongue:

Pobierz ten program http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html zainstaluj i użyj opcji “wypal obraz” - nagrywaj z minimalną prędkością.

NIE MAM PŁYTY ;_;

To na peindraive.

Przepraszam za tak długą nie obecność.

Zauważyłem że gdy używam programu CPUCooL 8.1.0 (Link do programu na www.dobreprogramy.pl : http://www.dobreprogramy.pl/CPUCooL,Pro … 12775.html)

Nie zawiesza mi się komputer! Ale przez ten program mam Wielkie lagi w grach :confused: Nwm czy to ważne ale ten program chłodzi procesor więc pomyślałem że może być to wina procka (Zawieszanie się komputera)

@Lajkonik223, zrób pełen test płytą Parted Magic. Jeżeli nie posiadasz płyty to nagraj obraz dysku na pendrive poprzez UNetbootin: http://www.dobreprogramy.pl/UNetbootin,Program,Windows,12993.html

Może zapytam co to znaczy, że się zawiesza ?

Jak to się objawia i kiedy występuje.

 

Potem dobrze by było jakbyś napisał czy to laptop i czy system instalowałeś sam czy jest to system fabrycznie zainstalowany przez producenta ?

Chyba temat można zamknąć, komputer udał się do serwisu i narazie go nie mam więc nic nie moge powiedzieć ^^