Format dysku z Vistą - pytania

Chcę zrobić format dysku, bo mam niezły syf na komputerze, ale nie mam podzielonego dysku na partycje, w związku z tym wygląda na to, że muszę skasować też Vistę, a następnie zainstalować ją na nowo. Z komputerem dostałem taką płytkę http://img90.imageshack.us/i/p4150049.jpg/ - czy to jest płyta instalacyjna czy recovery? Niby jest napisane, że recovery, ale pytam, po zbootowaniu wymagała ode mnie wpisania klucza, podczas gdy podobno nie powinna tego chcieć. Da się z niej zainstalować system po takim zupełnym formacie, jak w tym przypadku? Nie będzie żadnych problemów? I czy potem da się jakoś podzielić dysk na partycje?

to jest nośnik przywracania systemu tak bynajmniej pisze .jak chcesz sprawdzić to ściągnij virtualbox i spróbuj na nim wgrac.

Do Kostuchy, bynajmniej nie jesteś mistrzem polszczyzny, zajrzyj do słownika co znaczy “bynajmniej”

Tego typu płyta w moim przypadku pozwala wgrać Viste ponownie… od zera z tym, że najczęściej traciłem dane gdyż system instalując sie przywracał stan fabryczny więc zrobienie kopi najważniejszych danych jest zalecane…

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: Edmunt , a czy podczas instalacji jest opcja podziału dysku na partycje?

Zależy z jakiego nośnika, jeżeli z oryginalnego DVD z Vistą to tak, jeżeli jest to dysk Recovery to niestety bardzo często nie ma takiej możliwości, jednak nie jest to stałą zasadą, zdarzają się płyty Recovery, które tylko formatują partycję systemową, jest mała szansa że tak się właśnie stanie, jednak ryzyko utraty danych jest duże, najczęściej dysk zostaje doprowadzony do “stanu fabrycznego” :expressionless:

Właśnie dlatego wrzuciłem zdjęcie płytki w pierwszym poście, bo sam nie byłem w stanie stwierdzić, czy da się za jej pomocą zrobić format, podzielić dysk na partycje, a następnie postawić system :slight_smile: