Format dysku

Zapisałem kopię zapasową systemu na dysku D - robiłem to programem easeus todo. Chciałem usunąć tą kopie, niestety nie umiem - nie da sie chyba. W celu pozbycia się jej chce zrobić format (mam nowy laptop, mało zapisanego miejsca na D). 

Czy sytem pozwoli na to? A może innym programem usunąć tą kopię.

 

PS: W zarządzaniu punktami przywracania o dziwo miałem 3 dyski: C system, D i drugi C (w folderze - zapewne ta kopia) - kiedy wylączyłem ochronę tego drugiego C to znikł. Co to było?

w opcjach folderów/widok zaznacz -pokaż ukryte pliki foldery i dyski.

chcesz ją teraz całkowicie usunąć.

 

Jak masz zainstalowany na dysku program EaseUS Todo Backup

uruchom go,

sam znajdzie kopie

 

w programie klikasz to pod tym szarym kółkiem Zaawansowane i z rozwiniętego menu 

wybierasz usuń kopie zapasową

Najgorsze jest to że program nie widzi go (bo już usunąłem z programu - tak jak piszesz Atronics), a na dysku D nadal jest i zajmuje miejsce. Próbowałem przeglądaj aby odzyskać - po folderze dotarłem do tej kopii. Program coś tam robił, kazał uruchomić ponownie komputer, potem włączył się sam program (zamiast normalnego pulpitu), po czym zakończył, pisało completed, włączył się system normalnie, wchodzę w program i nic - nie ma tej kopii w menu.

no a usunąć go a na dysku D nadal jest i zajmuje miejsce   

 

prawym kliknij na tym gdzie jest zapisany i usuń 

plik się chyba zwie moje kopie zapasowe

Próbowałem tak, 12,6 GB usuwa się w 1 sec, nadal zajmuje miejsce na dysku, a plik jest w koszu

 

PS: z racji tego że laptopa mam tydzień to może przywrócę go do ustawień fabrycznych

no a kosz opróżnić 

Usunąłem z kosza i nie ma już, zwolniło się miejsce na dysku :smiley:

 

Bardzo dziękuję Atronics :slight_smile: