Format flac-foldery nie dają się edytować w aimp editor tag


(lieft) #1

witam,

płyta z muzyką, 2 foldery, jeden w formacie flac 350 KB białe okienko, nie można go edytować, choć w aimp są zaznaczone wszystkie skojarzenia plików.

Drugi folder jakiś dziwny, .cue file, nie mam pojęcia czym to otworzyć, ma 2KB i nie wiem co zawiera.

Co to może być i jak to powiązać sprawnie?

Zaznaczę tylko, że po otwarciu programu aimp i dodaniu przez niego tego folderu z flac, program odtwarza muzę, natomiast brakuje opcji w której jest ona odtwarzana po kliknięciu na folder flac.


(Adam Bialek) #2

Może najpierw zapoznaj się z tym - jaka jest różnica między plikiem a folderem. Piszesz o folderach a po dokładnej analizie nasuwa się wniosek, że to chodzi o pliki.


(lieft) #3

uwaga w/w jest bez sensu, jak ktoś nie potrafi czytać, to nic na to nie poradzę, a jak ktoś wie o czym piszę, to temat jest aktualny.


(Adam Bialek) #4

Próbujesz za pomocą aimp editor tag wyedytować folder a program ten służy do edycji plików. Czyli folder czy plik to dla ciebie jedno i to samo. A tak gwoli ścisłości. Pozwolę sobie zacytować, bo nie wiesz co to jest.

Wielkość pliku *. flac świadczy o tym, że kilka ścieżek audio zostało zapisanych do jednego pliku. Jeżeli chcesz to sprawdzić, podejrzyj zawartość pliku *. cue. Takich plików *.flac program aimp editor tag nie obsługuje.

Rozbić taki plik na poszczególne ścieżki można np. programem CueSplitter.

A tak na przyszłość. Nie obrażaj innych na PW.

-- Dodane 4 sierpnia 2011, o 17:30 --

Proponuję innym userom nie zabierać głosu w tym poście. lieft nie dorósł do tego, aby korzystać z forum. Urządził sobie obrażanie na PW. Ostrzegam, jeszcze jeden taki wybryk, a pójdzie zgłoszenie do adminów.