Format hdd przed wgraniem Windows 7

Czy istnieje możliwość upgrade’u Windows XP Pro 32 bit do Windows 7 Ultimate 64 bit z zachowaniem wszystkich plików itd.?

Niestety nie, jeśli chodzi o upgrade to tylko 32 bit > 32 bit, chcąc przejść na 64 bity musisz wykonać czystą instalację a pliki proponuję przenieść samodzielnie, metoda pewniejsza :wink:

Upgrade działa tylko z Visty. Nie ma możliwości upgrade z XP do 7 nawet jak obie wersje są 32bit.

Może kupić sobie płytę z Upgrade-em, jednak nie wykona typowego upgrade tylko będzie musiał wybrać opcję “instalacja niestandardowa” i zainstalować

7-mkę na “czysto”, podczas instalacji niestandardowej nie zostają zachowane programy, pliki ani ustawienia.

Ok, więc jeśli teraz zainstaluję 7 jako 2 OS, to gdzie się ona zainstaluje, skoro cały dysk twardy już jest podzielony na partycje i przypisany do XP?

Pytałeś o upgrade, “czysta” instalacja w Twoim przypadku polega na usunięciu całej zawartości obecnej partycji systemowej łącznie z WinXP i zainstalowaniu “świeżej” kopii Win7, chcę przez to powiedzieć, że nie musisz trzymać na dysku obu systemów, no chyba że się będziesz upierał :slight_smile:

A jak “przygotować” dysk pod czystą instalację 7? Czy muszę formatować wszystkie partycje, czy wystarczy tylko c: ? Jak tak, to czym i jak formatować?

Formatujesz tylko dysk “C”, instalator Win7 umożliwi ci funkcje formatowania, wcześniej poprzenoś wszystkie swoje pliki z “C” na inne partycje.

A jaki typ instalacji wybrać? Standardowy czy inny? Aha, a co do programów na innych partycjach - będą działać po formacie dysku C: ?

Bambosz107 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pisałem wcześniej jaki typ instalacji wybrać, programy które masz na innych partycjach nie będą działać, pliki tych programów pousuwać a programy instalować jeszcze raz.

No cóż, piszę już z Windows 7. Wszystkie gry i programy działają, ale nie ma oczywiście zapisanych ustawień itp.

Masz sklerozę ? - czwarty post od góry, druga linijka odpowiedzi…

Dobra, i tak juz wszystko poinstalowałem. Temat do zamkniecia.