Format hdd przed wgraniem Windows 7


(Bambosz107) #1

Czy istnieje możliwość upgrade'u Windows XP Pro 32 bit do Windows 7 Ultimate 64 bit z zachowaniem wszystkich plików itd.?


(Onlinemaster) #2

Niestety nie, jeśli chodzi o upgrade to tylko 32 bit > 32 bit, chcąc przejść na 64 bity musisz wykonać czystą instalację a pliki proponuję przenieść samodzielnie, metoda pewniejsza :wink:


(michel666pl) #3

Upgrade działa tylko z Visty. Nie ma możliwości upgrade z XP do 7 nawet jak obie wersje są 32bit.


(Onlinemaster) #4

Może kupić sobie płytę z Upgrade-em, jednak nie wykona typowego upgrade tylko będzie musiał wybrać opcję "instalacja niestandardowa" i zainstalować

7-mkę na "czysto", podczas instalacji niestandardowej nie zostają zachowane programy, pliki ani ustawienia.


(Bambosz107) #5

Ok, więc jeśli teraz zainstaluję 7 jako 2 OS, to gdzie się ona zainstaluje, skoro cały dysk twardy już jest podzielony na partycje i przypisany do XP?


(Onlinemaster) #6

Pytałeś o upgrade, "czysta" instalacja w Twoim przypadku polega na usunięciu całej zawartości obecnej partycji systemowej łącznie z WinXP i zainstalowaniu "świeżej" kopii Win7, chcę przez to powiedzieć, że nie musisz trzymać na dysku obu systemów, no chyba że się będziesz upierał :slight_smile:


(Bambosz107) #7

A jak "przygotować" dysk pod czystą instalację 7? Czy muszę formatować wszystkie partycje, czy wystarczy tylko c: ? Jak tak, to czym i jak formatować?


(Onlinemaster) #8

Formatujesz tylko dysk "C", instalator Win7 umożliwi ci funkcje formatowania, wcześniej poprzenoś wszystkie swoje pliki z "C" na inne partycje.


(Bambosz107) #9

A jaki typ instalacji wybrać? Standardowy czy inny? Aha, a co do programów na innych partycjach - będą działać po formacie dysku C: ?


(Agatonster) #10

Bambosz107 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Onlinemaster) #11

Pisałem wcześniej jaki typ instalacji wybrać, programy które masz na innych partycjach nie będą działać, pliki tych programów pousuwać a programy instalować jeszcze raz.


(Bambosz107) #12

No cóż, piszę już z Windows 7. Wszystkie gry i programy działają, ale nie ma oczywiście zapisanych ustawień itp.


(Onlinemaster) #13

Masz sklerozę ? - czwarty post od góry, druga linijka odpowiedzi...


(Bambosz107) #14

Dobra, i tak juz wszystko poinstalowałem. Temat do zamkniecia.