Format i instalacja Visty

Mam zainstalowaną Vistę ale coś mi się pokiełbasiło w systemie jak instalowałem antywirusa Eset Smart Security i komp się włącza co drugi raz i czasem sam się resetuje. Postanowiłem zrobić format partycji systemowej i od nowa zainstalowc Vistę.

Płyta z Vistą: Pisze na niej: “Windows Vista Home Basic, Nośnik przywracania systemu operacyjnego, Do rozpowszechniania tylko z nowymi komputerami osobistymi PC Factory S.A.” Jak kupiłem kompa to Vista już była zainstalowana. Czy z tej płyty powinno mi się udać zainstalowanie Visty?

Próbowałem już to zrobić, i tak: W Biosie ustawiłem boot’owanie z płyty. Odpaliło płytę i wyświetliło się: “Windows Setup [ESM Enabled]”. Wcisnąłem Enter i coś zaczęło się robić (taka flaga Windows jakby komp się włączał), po czym monitor zrobił się czarny i koniec. Nie wiem co dalej.

Czy to wina tej płyty, czy ja coś źle robię?

Nie wiem w jakiej wersji są dodawane płyty z systemem operacyjnym , czy jest to zwykla instalka czy tez recovery. Ale sadze ze to pierwsze

Jeśli masz wszystkie dane zabezpieczone. Włóż tą ołyte i poczekaj az się zabootuje trwa to około od 5 do 10 minut. WIem ze to długo może potrwać bo instalator może być z modyfikowany nieco i wszystko musi wgrać na dysk tymczasowy.

Po załadowaniu powinna być standartowa instalka visty czyli ekran powitalny z wyborem, gdzie możesz wybrać transfer plików i “Zainstaluj”, który jest jednym wielkim przyciskiem z strzałką. :slight_smile:

Potem Akceptujesz Licencje(sądze ze klucz z naklejki na twoim komputerze jest już w budowany), następnie wybierasz dysk na którym ma być zainstalowany itp.

Jeślu klucz nie jest wbudowany bedziesz musiał go wpisać z obudowy i aktywować systemu.

Na koniec przystepujesz do standartowych rzeczy instalka sterówników i programów itd.

Po wciśnięciu Windows Setup, pisze: Loading Windows Files. Po załadowaniu napęd cichnie a ekran robi się czarny.

Sorry irosan, ale w Viście ta nie ma. :slight_smile:

to chyba mielismy inne instalacje visty :slight_smile:

tak jest napewno bo ostatnio ja instalowalem

Taki jest porawidłowy objaw gdyż on uruchamia ten mini system (WinPE), który jest instalatorem.

Cóż, to ile mam czekać i gapić się w czarny ekran? Najdłużej wytrzymałem 15 minut.