Format i Microsoft Office 2007 Professional

Witam!
W ostatnim czasie zakupiłem dysk SSD. Co za tym idzie chciałbym sformatować stary dysk i wgrać system oraz inne ważne programy na nowy. Przechodząc do sedna: posiadam Microsoft Office 2007 Professional. Mam do niego klucz ale niestety płyta gdzieś się zagubiła. Microsoft przestał wspierać tą wersję więc z ich oficjalnej strony niestety nic nie pobiorę. Czy jest możliwość żeby stworzyć jakiś obraz czy kopię zapasową tego pakietu Office który posiadam na dysku?

Poszukaj w internecie obrazów ISO - https://winclub.pl/topic/8783-iso-microsoft-office-professional-2007-pl-msdn/

Myślałem o tym ale trochę się bałem żeby nie ściągnąć czegoś zainfekowanego , a po drugie moja wersja jest po aktualizacjach, więc liczyłem na to że może samemu uda mi się stworzyć taki obraz. Czy jest taka możliwość?

A może zamiast formatować HDD sklonuj go na nowy SSD razem z systemem i wszystkimi zainstalowanymi programami. Zachowa się wszystko, nic nie trzeba będzie instalować.
Co do kopii samego Office i odtworzenia jej na innym systemie, to chyba nie jest to możliwe.

1 polubienie

Tylko że SSD ma 240GB a na HDD mam około 500GB danych, komputer nie był formatowany od początku czyli już kilka ładnych lat, z komputera nie tylko ja korzystałem więc znajduje się pełno śmieci i zapewne wpadło jakieś niechciane oprogramowanie. Chyba, że jest możliwość sklonowania samego systemu i Officea? :wink:

Klonujesz całą partycję, więc nie. Można bawić się w zgrywanie danych, odinstalowywanie programów, ale faktycznie chyba łatwiej zainstalować na nowo wszystko (jaki masz system?).
Co do Office 2007, to w takim przypadku trzeba zainstalować i aktywować go na nowo, potem aktualizacje.

Windows 7 zaktualizowany na 10. W sumie tu rodzi się kolejne pytanie, skoro mam płytkę z 7 i zainstaluje ją to zapewne gdy połączę się z internetem to Microsoft na siłę mi wepcha 10? Czy raczej będę miał 7 i gdy zechcę to przejdę na Win10? Jak to będzie wyglądać?

Co do Office to ciekawe czy znajdę aktualizacją skoro już nie jest wspierana przez Microsoft. No ale trudno skoro nie ma innego wyjścia to pobiorę obraz z linku od kolegi wyżej i aktywuję :slight_smile:

Już tego nie robi, zostaniesz z 7-ką.

W sensie zostanę z 7 i nie będę miał już możliwości przejścia do 10? Czy po prostu ja zdecyduję w którym momencie będę chciał zainstalować 10?

Jeżeli była już aktywowana 10 z Windows 7 i potem powrót z powrotem z 10 na 7, to ponownej aktualizacji można dokonać w każdej chwili. Strona do aktualizacji nawet dla osób, które tego nie dokonały do niedawna wciąż działała i pewnie dalej tak jest. Oznacza to, że Windows sam się nie zaktualizuje do 10, tylko trzeba będzie zrobić to samemu ręcznie.

1 polubienie

Ja myślę, że jeszcze działa bug z Asystentem aktualizacji do Windows 10.

Dlaczego tak myślisz? Tylko myślisz, czy masz może jakieś dowody to potwierdzające?

Z tego co wiem aktualizacje Office 2007 są jeszcze dostępne i same się pobiorą.

1 polubienie

Wszystko działa dalej i działać będzie jeszcze długo.