Format i reinstall systemu a inne programy

witam. Niedawno byłem zmuszony postawić na nowo windę. Musiałem sformatować niestety partycję systemową. I mam teraz taki problem, ponieważ wszystkie programy instalowałem na innej partycji. Nie mam ich teraz w Panelu sterowania jako zainstalowane. Ale to nie jest najważniejsze. Pod winda działają tylko jest problem z niektórymi gdzie np. przeglądając strony internetowe chcę otworzyć plik .pdf wyskakuje mi komunikat o niemożności otworzenia programu Adobe Reader. Ale to nie tylko z nim są problemy. Czy jest jakaś możliwość żeby wszystkie te programy pojawły się ponownie jako zainstalowane w systemie i wykrywane. Czy można się obyć jakoś bez ich ponownej instalacji. Czekam na odpowiedź. Dzięki z góry

Opcje folderów/typy plików i ręczne dopasowywanie określonego rozszerzenia do danego programu, więc szybciej będzie zainstalować programy od nowa

No tak… W takim wypadku to chyba faktycznie lepiej na nowo wszystko zainstalować;) Dzięki za pomoc

Po za tym część programów mimo iż są instalowane na innym dysku/partycji to i tak część swoich plików wrzucają na dysk systemowy - c

Więc konieczna jest ich ponowna instalacja.

W większości chodzi o wpisy w rejestrze.

Ale co prawda niektóre programy mogą po takiej operacji działać, ale lepiej jest je zainstalować od nowa,a foldery które pozostały po formacie, po prostu usunąć.