Format, instalacja windowsa xp i co dalej

może nie powinnam zakładać nowego wątku, ale to pilne, bo komp mi coraz bardziej się buntuje.

chce zrobić format dysku i jeszcze raz zainstalować Windowsa XP, ale nie wiem później jakie mam zainstalować sterowniki do płyty główniej, karty dźwiękowej i graficznej

to dane ode mnie z kompa:

Płyta główna MSI K8N Neo4 Series (MS-7125)

Karta dźwiękowa nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

Karta graficzna NVIDIA GeForce 7100 GS

Najlepiej to zainstaluj wszystkie stery dołączone do kompa.

Dodatkowo:

DirectX

Service Pack (lub pełną aktualizację, łącznie z SP3).

i to wystarczy??

I na koniec instalujesz programy i gry i to wszystko.

A reszta zależy od tego, czego potrzebujesz. Zainstaluj firewall, antywirusa (np Avirę), Javę i potrzebne oprogramowanie.

blackraspberry , najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej -> KLIK. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej -> KLIK. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty graficznej -> KLIK. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

z tym już sobie poradzę tylko ciekawe czy mi się format i instalka uda, bo pierwszy raz będę robić :stuck_out_tongue:

no i najlepiej utworzyć samemu kilka katalogów na dysku (np.gry, programy, zdjęcia itp.) żeby wiezieć co gdzie zainstalowane! :slight_smile:

dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

za pierwszym razem wole nie dzielić sama dysku na partycje, żeby ie nakopać za bardzo

mam jednak problem,zrobiłam format i zainstalowałam windowsa oraz wgrałam sterowniki z płytki, bo znalazłam pudełko od płyty głównej, i mimo to coś z grafiką mi nie gra, strasznie wolno się ekran odświerza i mam troche rozmazane litery

co mogę z tym zrobić???

blackraspberry , zainstaluj sterowniki do karty graficznej, do których link podałem w moim poprzednim poście.

Jaki posiadasz monitor ? Ile cali ?

monitor lcd philips, a co do cali to nie jestem pewna chyba

a te sterowniki podziałały dzięki :slight_smile:

Zmien rozdzielczosc na wieksza nvidia ma zazwyczaj ikonke w zasobniku systemowym (kolo zegarka), albo prawy przycisk na tapete wlasciwosci/ekran jak zmienisz rozdzielczosc zmien czestotliwosc odswiezania na najwyzsza

to też już zrobiłam, ale po instalce było już ok :stuck_out_tongue: