Format-jak?

Mam takie pytanko, a mianowicie w jaki sposób robicie formata. Ja osobiście(nie wiem czy w ogóle tak powinno się robić) robię formata tylko partycji C, resztę pozostawiam, ponieważ mam na nich pliki dość dla mnie ważne oraz wszystkie aktualne sterowniki. Dokładnie mam 3 partycje na trzeciej to co przed chwilą napisałem, a na drugiej wszystko to co instaluję(na pierwszej mam tylko windowsa i antywirusa). I po formacie tylko jednej partycji komputer śmiga bardzo ładnie :slight_smile: gdzieś przez pół roku, potem znowu jakiś syf się tworzy. Propo tej drugiej partycji, większość zainstalowanych poprzednio programów działa prawidłowo, jak nie… to instaluję ponownie.

Czy takie wyjście może być ? Czy może mieć jakieś konsekwencje ? oraz napiszcie czy wy jakoś inaczej formatujecie. :wink:

Ja używam swojego systemu od wrześnie ubiegłego roku i nie zamierzam go na razie przeinstalowywać.

Ja również zawsze formatuję (jak już muszę) tylko partycję systemową. Staram się tego jednak unikać.

Do “lęgnięcia się” syfu nie trzeba dopuszczać :slight_smile:

Po pierwsze na twoim miejscu zastanowil bym sie czy warto tak czesto robic formata poniewaz sa inne narzedzia zeby do sytuacji gdzie system zwalnia niedopuscic, na przyklad mozesz przeprowadzic defragmentacje dyskow, zadbac o rejestr, zadbac o to zeby sie smieci niezbieraly oraz proponuje zauwazyc jakie i gdzie programy instalujesz wszystko tez oczywiscie zalezy od tego ile masz miejsca na dysku, moim zdaniem powinienes przejrzec watki o konserwacji systemu i jakich programow mozna do tego uzyc niezalecam co pol rocznego przeinstalowywania windozy bo niema sensu, tracisz w ten sposob cenny czas ;] pozdrawiam serdecznie.

Dodane 20.12.2010 (Pn) 0:52

Jak masz jakies pytania to tutaj pomoc na twoje problemy :“http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html” +“http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia,Windows,7.html

W bezpieczeństwie nie jestem zielony, ale nie profesjonalistą. Instalacja systemu + programy góra 1h :slight_smile: Jestem bardzo cierpliwy :smiley: Moi kumple to robią co miesiąc! :o I sądzę, że to jest trochę dziwniejsze :stuck_out_tongue: Obecnie, a właściwie zawsze używam CCleaner, Advanced System Care(wersja PRO), Deffragler(defragmentuję kompa średnio co 3 dni-całego), ESET NOD 32. Mam XP, wygląda jak Vista(skórka fajnie wygląda :slight_smile: ), a działa jak siódemka(gotowe pliki do zmiany rejestru, które przyspieszają m.in. zamykanie programów)

Powerfeniks dzięki i nawzajem :slight_smile:

Kpc21 łatwo powiedzieć z tym syfem niż zrobić ;]

Dodane 20.12.2010 (Pn) 15:18

format 55 min i wszystko działa git :smiley:

Bo nie dbają o system :slight_smile: Używanie programów do konserwacji systemu to nie wszystko. Trzeba też chociażby uważać, na jakie strony się wchodzi. Jeśli często korzysta się ze stron mało pewnych (np. z pirackim oprogramowaniem czy z treściami tylko dla dorosłych), warto nawet zainstalować maszynę wirtualną z Linuksem (tam zainstalować dodatkowo antywirusa) i za jej pośrednictwem wchodzić na takie strony.

Swoją drogą, jeśli rzeczywiście formatuje się partycję systemową co miesiąc, może warto po instalacji zrobić obraz tej partycji. Jego przywrócenie zajmie kilkanaście minut.

CCleaner, defragmentacja plików, defragmentacja rejestru i XP pohula nawet i 3 lata …

Tez niechodzi tylko o to czego uzywasz do sprzatania i dbania o system ale oto jakich ustawien uzywasz w danych programach np: jesli masz wiele duzych plikow na dysku to odczekaj jakis czas i w ustawieniach defragglera ustaw: “przenos wieksze pliki niz 450mb na koniec dysku”, poza tym zanim zaczniesz defragmentacje wejdz w tryb diagnostyczny, powinno to sie dac zrobic w start wpisz “msconfig” wybierz uruchomienie diagnostyczne restart kompa i wtedy defragmentacja, jesli masz stare plki stronicowania to sprubuj je zminimalizowac maksymalnie a puzniej przywrocic (niepamietam czy mozna je w xp wyzucic przy zamykaniu systemu jesli tak to wyrzuc za pomoca programu sprzatajacego ale tylko jak masz pewnosc ze beda przywrocone) pozdro