Format jpg

Witam!

czesto jak przegaladam duze zdjecia w necie to one sie ladują z gory na dol…

ale czasami zamiast w/w ladowania, zdjecie pojawia sie bardzo rozmazane na nastepnie następuje tj. wyostrzanie… jak mozna uzyskac taki efekt?? (dodam ze obydwa zdjecia sa w tym samym formacie… jpg)

prawdopodobnie zależy to od metody kompresji, czyli de facto od programu w którym zapisałeś zdjęcie

To jest tryb progresywny, zapisuje w nim między innymi IrfanView

:confused: :frowning: trzeba jeszcze wiedziec jakim:/

Złączono Posta : 16.06.2006 (Pią) 22:46

jack.8103 dzieki:)

z tego co się orientuje to w jpg 2000 działa to nawet lepiej niż w zwykłym jpg, niestety nie wiem jak z jego obsługiwalnością przez przeglądarki

ja wiem ;( sprawdzilem… jp2 nie obsluguje ani IE ani Firefox… link do obrazka w formacie *.jp2 powoduje pobieranie :confused:

a szkoda :frowning:

co za róznica jakim jpg to ładuesz zdjecie to zdjecie i nie ma roznicy jak sie zaladjuje :slight_smile:

Boris moze i masz racje… :slight_smile: stwierdziłem ze moze sie to kiedys przydac wiec zapytalem :slight_smile: pozdrowionka :slight_smile:

jest, zdjęcie progresywne załaduje się odrazu całe, a potem będzie tylko polepszać się jego jakość, natomiast zdjęcie zapisane w normalny sposób będzie wraz z rozszerzaniem się powodować przesuwanie pozostałych elementów strony, i prawidłowe rozmieszczenie elemwntów dopiero po całkowitym wczytaniu grafiki

pozatym jp2 oferuje lepszą jakość, oraz kompresjębezstratną :wink:

vista podobno oferuje nowy format plikow graficznych…

nie wiem na czym to polega ale wiem ze jest duzo lepsza kompresja i wcale nie zmniejsza to jakosci. Czy chodzi wlasnie o jp2?

tylko nie dodales jednego drobnego szczegolu… jp2 kosztuje 30$ :slight_smile:

i duzy minus jest wlasnie to ze nie obsluguja go przegladarki :frowning: :

co w tym prszydatnego? nie rozumiem dalej… sorry bardzo ale wystarczy ze na tyle zmniejszysz jpg ze zaladuje ci sie odrazu na łaczu 128… kosztuje cie to jakosc… tylko dla modemowców stanowi to problem… jestes modemowcem? nie…? wiec w czym problem?

Boris nie zaczynaj offtopu… zakonczmy temat bo nie ma sensu… nie przyda sie, trudno… wiedziec mozna…