Format karty microSDHC Kingston 4 GB


(Jimix) #1

Witajcie. 

Chcę wgrać nowe mapy do navi, przed tym, postanowiłem zrobić zalecany format karty, tylko że na początku zrobiłem to z poziomu urządzenia (tj. NavRoad NR360) niestety, coś poszło źle. Teraz gdy wkładam kartę do czytnika i podpinam pod USB - PC - owszem - widzi to jako dysk wymienny J, ale jak chce wejść w niego:

 

Bez_tytu_u.jpg

 

OK. Próbuję formatować - komunikat "system windows nie był w stanie dokończyć formatowania". Poczytałem, że EaseUS Partition Manager może pomóc, ale nie wiem jak formatować kartę, NTFS, FAT32 itp. rzeczy Proszę więc o pomoc, żeby jakoś ta karta w końcu zadziałała.

 

Pozdrawiam.


(Pokrzywek321) #2

Zajrzyj tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/System-Windows-nie-byl-w-stanie-dokonczyc-formatowania-rozwiazanie-problemu-.,Blog,19370.html

 

Myślę, że powinno pomóc


(Jimix) #3

Heh…przed napisaniem posta właśnie robiłem wszystko z tego mini poradnika, ale nie pomogło - mianowicie, gdy wybierałem system plików na FAT to:

 

Bez_tytu_u.jpg

 

Klikając OK nic nie dało, bo było tak jak w przypadku niżej, identyczny komunikat.

 

Gdy zaś wybieram na FAT32 to pojawia się to okno co miało pojawić, czyli http://obrazki.elektroda.net/1_1279385031.png ale gdy klikam zakończ:

 

Bez_tytu_u.jpg

 

 

Problem rozwiązany. Jeden z szanownych użytkowników polecił mi program HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool_2.2.3 i udało się sformatować kartę, problem rozwiązany, dziękuję za pomoc :wink: