Format karty SD

Witam.

Mam pewne problemy z kartą SD Kingston.

Mianowicie wiesza mi się w aparacie (występują błędy karty) i nie da się jej sformatować.

Próbuję sformatować ją przez komputer i moje pytanie : jaki system plików ustawić ? Fat czy inny ?

A jaki masz jeszcze do wyboru?

Formatuj w FAT i jeśli się powiedzie to później sformatuj ponownie w aparacie - jeśli jedna z tych operacji się nie uda to karta do kosza :wink:

PS. Blokadę zapisu masz na karcie wyłączoną?

A dlaczego do kosza ?

Blokada wyłączona.

Ps.

A co jak sformatuje w fat32 ?

Sprawdż jaki system plików obsługuje Twój aparat, pewnie będzie to właśnie FAT 32.

Jeżeli karta sprawia jakiś problem przy formatowaniu to jest szansa, że już pada i jeśli zależy Ci na tym aby Twoje zdjęcia z niej nie zginęły to lepiej wymienić na nową a formatowanie może ale nie musi jej pomóc.

Jeżeli chcesz na karcie przechowywać pliki o wielkości większej niż 4gb jeden to wtedy ntfs inaczej fat32 :wink:

Skoro to jest karta SD to pewnie używa do aparatu foto lub czegoś tego typu.

NTFS przy karcie SD? Znasz aparat, który to obsłuży? FAT32 działa na kartach SDHC do 32 GB http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital a co do wielkości pliku to nie wiesz o jaką kartę pyta, może 512 MB? :wink:

Mam aparat Fujifilm FinePix A850.

Podobno trochę gryzie się z Kingstonami.

Szczerze powiem, że trochę się temu dziwie.

W aparacie często są “błędy karty” lub “błędy zapisu i odczytu”.

I w aparacie ciężko ją sformatować.

Denerwuje mnie to, bo w aparacie jest tylko 24 mb własnej pamięci.

Jakiej wielkośći jest ta karta? Sformatuj ją na kompie najpierw na fat32, daj pełny format. Sprawdź czy działa, jak nie działa to sformtauj na ntfs.

Karta 2 GB tylko :smiley:

Co Ty z tym NTFS? Uważasz, że jego aparat zobaczy tak sformatowaną kartę? Jestem przekonany, że nie.

I czy można wybrać formatowanie w tym systemie XP/Vista w NTFS kart SD/SDHC?

Czy karty te obsługują taki rodzaj systemu plików?

Dodane 31.05.2009 (N) 20:17

No to pełny format FAT32, później próba formatu w aparacie - jeśli się nie powiedzie to na Twoim miejscu bym tą kartę sobie odpuścił

(sprawdź styki na karcie i w aparacie czy nie są zanieczyszczone, zatłuszczone, uszkodzone)

Tzn tak : w odtwarzaczu mp3 wszystko śmiga(na tej karcie).

Tylko w aparacie jest lipa ;(

A właśnie na aparacie głównie mi zależy.

No ale już zamówiłem SanDiska.

Zobaczymy.

No to jeśli te aparaty z tą marką kart robią Ci problemy to odpuść sobie z używania w tym aparacie.

Jak pisałem o “koszu” nie wiedziałem o tym, że się “gryzą” i wskazywało na to, że karta pada.

Do swojego Panasonica wkładam kartę każdej marki i działa bez najmniejszego problemu.