Format kompa w inny sposób... jak?

Witam mam pytanie jak zrobić formata kompa w inny sposób bo mam mały problem… gdy uruchamiam kompa to wyswietla mi sie instalacja windowsa ktora nie moze sie zakonczyc bo sie zawiesza i nic nie idzie zrobic nawet tryb awaryjny nie chce sie uruchomic… wiec próbowałem przez USB instalowac windowsa i tez sie nie dało rady dlatego pytam jak zrobić formata w inny sposób??

Witam

Opisz trochę dokładniej co robisz krok po kroku i w którym momencie się zawiesza.

to tak w momencie gdy sformatowałem dyski i rozpoczęła sie instalacja windowsa w ponownym uruchomieniu kompa przy tej instalacji w 34minucie zatrzymuje sie i nie chce ruszyc dalej… robie reset i znowu to samo… odlaczam cd rom i znów to samo nawet jak nie ma cd romu to instaluje windowsa… gdy chce uruchomic tryb awaryjny luba jakis inny to wyskakuje mi blad ze windows nie zostal do konca zainstalowany i sie restaruje i znowu ta instalacja ;/ juz nie mam pojecia co robic ;/

no a czy dysk jest napewno sprawny nie ma uszkodzeń ?

raczej nie powienien meić uszkodzen skoro go komputer widzi i przed tem tez działał///

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ty nie masz problemu ze sformatowaniem kompa, tylko z instalacją systemu. Formatowanie następuje przed instalacją systemu, a tobie komputer się zawiesza w 34 minucie instalacji. Nie do końca wiem, o co chodzi.

przy uruchamianiu kompa klikam na F5 wybieram tryb awaryjny i wybieram system operacyjny win. XP professional i po ok. 2 min. wyskakuje blad ze nie zostal on zainstalowany do konca i bedzie jeszcze raz instalowany… dlatego chce zrobic formata ponownie i na nowo zainstalowac windowsa ale nie moge… a dalsze ins. winXp zawiesza sie tak jak juz mowilem…

Wkładasz płytę-> bootujesz z płyty (ustawiasz boot w biosie z CD-ROM)-> bierzesz nową instalację systemu - on sam prosi o format zajętej partycji. Po wykonaniu formata rozpoczyna się instalacja - nie rozumiem po co jakiś tryb awaryjny. Jeśli zawiesza ci się instalacja, w takim rozumieniu jak ja mówię (czytaj wyżej), to masz uszkodzona płytę CD z Windowsem. Chyba można ją wymienić, bo na nośniki ma się dożywotnią gwarancję.

hehe zeby to było takie proste uzywałem trzech płyt z windowsem… botowanie płyty mam ustawione w biosie(CD rom na frist boot device) ale mi ich nie wyczytuje i nie mam pojecia dlaczego i własnie w tym jest problem

Dziwne, to co ty piszesz świadczy jakby właśnie nie on był ustawiony, jako ten do bootowania. Powinien się wyświetlić komunikat: “Aby spowodować rozruch z płyty naciśnij dowolny klawisz.” Sprawdź, np. w UltraISO, czy płyty te zawierają boot sektor.

[EDIT] Uściślę to tak, choćbyś miał zawalony dysk 10 nieudanymi instalacjami Windowsa, 150 wirusami i Bóg wie czym jeszcze - to i tak jeśli płyta z Windowsem jest sprawna, można wykonać z niej format.

kurde juz nie wiem jak to wytłumaczyć ;/ moze cd rom jest uszkodzony ?? mam przezierz org. windowsa na plycie org. tak wiec wszystko powinno byc ok. a komunikat: “Aby spowodować rozruch z płyty naciśnij dowolny klawisz.” nie wyswietla mi sie ;/ w biose mam napewno wszystko ok… bede próbował na innym napędzie … moze sie uda…

To też jest możliwe. Uszkodzony laser, który nie czyta płyty.

Dzieki za pomoc i za porady mam nadzieję że wkońcu sobie z tym poradzę :slight_smile: pozdrawiam…