Format kompa!

Teraz juz nie dam rady, ale mam taka mysl, ze moze razem z pudelkiem od obudowy byl i moge go miec, gdzies na strychu. Jest taka mozliwosc nie?

Czasami te fabrycznie wkręcone są dokręcone bardzo mocno i jest problem z odkręceniem (niekiedy nawet gwinty smarują klejem czy czymś co ma przeciwdziałać odkręcaniu), ale wystarczą odpowiednie narzędzia i powinno puścić. producenci często do obudów dorzucają kilka takich dystansów do pudełka na zapas.

Ja to robię kombinerkami.

1 polubienie

Ja te obudowe https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35t-pure-black-spc170-976894/
Sprawdzilem opakowanie i niestety nie ma nic dodatkowo dane. Wazne jest to, ze brakuje nawet jednej sruby, zeby zamocowac plyte na wszystkie mozliwe. Teraz pytanie, czy jest zestawik kluczyka(jakiegos nakladanego pewnie), razem ze srubami zeby wkrecic wszystko dokladnie i na kazde otwory

Wystarczy tyle ile płyta główna ma otworów. Wkręcisz je palcami. Nie trzeba dokręcać ich na siłę.

Ale jedne sa zamocowane tak, ze ta plyta nie ma tam otworu. Musze to odkrecic i jak mam to zrobic jak jest tak mocno ze mi palce puchna

Naprawdę nie masz kombinerek?

1 polubienie

Jak już je odkręcisz i przygotujesz to sprawdź czy wszystkie te wkręty dystansowe (bo tak się nazywają) mają ten sam wymiar, który zaznaczyłem na fotce. W zależności od obudowy ten wymiar może być różny i niemożliwe będzie prawidłowe dopasowanie płyty głównej do otworów tzw. szyldu.
2f3342013864e68088b022c66f7b91ee93f6b3c2


Dotarlem tutaj co teraz wybrac zeby bylo ok
Zalezy mi na czasie :slight_smile:
Przypominam ze mam nowa plyte i nie chce zeby lagowalo, wiec nie wiem czy przywracac czy od nowa jechac.

Nie przywracaj. Druga opcja.

Generalnie jest jakaś różnica gdy taką instalacje odpalamy opcją w windowsie (reset i ponowna instalacja) czy też robimy to z nowego obrazu na pendrive ?

Jest. Z rozruchu (pendrive, płyta) wykonujesz formatowanie pełne, to znaczy z usuwaniem partycji i ich tworzeniem na nowo i dopiero instalacją Windows. Natomiast te resetowania i zainstalowanie od nowa systemu spod samego Windows robi tzw. pseudo format. Część danych jest już na dysku, tylko z opcjami przywracania jest resetowanie konfiguracji w systemie czy też tzw. świeża instalacja źle rozumiana przez Microsoft. Świeży znaczy też ze wszystkimi pierwotnymi sterownikami w systemie (patrz fotmat z Windows na nośniku), czego nie robi świeża instalacja z poziomu odzyskiwania w Windows 10.

dzięki,
no właśnie tak więc jest pewien problem. Jesli masz oryginalne partycje od producenta które dodatkowo instalują odpowiednie sterowniki itp to możesz wszystko stracić ?

Generalnie to jest dylemat. Zostawiać system z partycjami które są “zoptymalizowane” do danego komputera czy też jednak usunąć wszystko i zrobić wszystko po swojemu

Zaorać wszystko. Zrobić po swojemu. Sterowniki dociągnąć ze strony producenta.

1 polubienie

Chyba karmimy trolla.

I właśnie jest to, jak się myśli stereotypowo. Brat ma dwa laptopy. I pierwsze co zrobiłem, wywaliłem wszystko i zainstalowałem Windows 10 w wersjach na jakie są licencje. I nawet nie ma problemu z gwarancjami.

@Astor444 - na mój chłopski rozum - ten wymiar nie może być różny. Jest zapewne znormalizowany. To jakiś elektrokamasznik, który chałupniczo toczy/tworzy takie dystanse i puszcza je do sprzedaży nie trzyma norm/parametrów.
Nie słyszałem o chałupniczym wyrobie obudów do szerokiej, ogólnej sprzedaży, która z kolei ma otwór szyldu inny niż dostosowany pod dystans i płytę główną (jej grubość).

Dobra mam taka sytuacje jak na zdjeciu nie chce nic zwalic. Napisze mi ktos co mam dokladnie zrobic. Bardzo prosze i przepraszam ze jestem taki nieogarniety, ale na drugi raz juz bede wiedzial :slight_smile:

Usun wszystko i kliknij “dalej”:slight_smile: . widoczne są stare, a on stworzy nowe sobie;)

Zastrzezone OEM tez?