Format komputera, brak płytki z systemem

witam, 

chcę oddać komuś swojego laptopa i chcę wszystko wykasować totalnie- miałam wgranego windowsa 8 od zakupu, ale nie mam go na płytce- nie wiem jak mam to zrobić. Myślałam że wystarczy kliknąć “przywróć ustawienia fabryczne” ale pan w sklepie powiedział, że to nie wystarczy- kupiłam wczoraj nowego laptopa i zapłaciłam 4 dychy za to, że pan mi zgrał DYSK ODZYSKIWANIA WINDOWS 8 na płytkę podpisaną markerem. Nie wiem czy mogę tego użyć do starego laptopa?  

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

mam nadzieję, że teraz jest ok

Nie. Systemu z nowego laptopa nie wolno przenosić na inne komputery. Jest to niezgodne z licencją.

Możesz ściągnąć obraz systemu ze strony *****

___________________________________________________________________________________________

Na przyszłość proszę bez takich odnośników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po co ma ściągać (i to jakiegoś pirata) skoro ma prawdopodobnie system na partycji recovery?

 

Przywróć system z partycji recovery (opis w instrukcji obsługi laptopa) następnie zainstaluj np. program np. CCleaner i użyj jego funkcji Narzędzia -> Wymazywanie dysku  - ustaw " Tylko wolne miejsce", zaznacz wszystkie dyski, " Bezpieczeństwo" ustaw według swojego uznania (czym wyższy poziom tym dokładniej ale i dłużej będzie przebiegało czyszczenie).

Po zakończeniu odinstaluj program CCleaner.

 

PS. Nie “format laptopa” tylko  “formatowanie dysku” a w tym przypadku to reinstalacja systemu

 

Nie znam się na tym w ogóle i piszę tak jak wydaje mi się że się mówi- jak kolega instalował mi wszystko od początku mówił że robi formata. Teraz męczę ten drugi komputer i jak przeniosę wszystko ze starego co mi potrzebne to mam nadzieję że uda mi się reinstalować wg Twoich poleceń. 

Włączyłam instrukcję obsługi- tam wszędzie piszą o tym nośniku odzyskiwania systemu… a ja nic takiego nigdy nie miałam…