Format komputera - jakie sterowniki zainstalować?

(Manin8) #1

Witam, mam zamiar zrobić format mojego komputera i moje pytanie, jak znaleźć sterownik chipsetu (msi 7369)? I czy instalowanie musi być w kolejności

1. Chipset

2. Sterownik od internetu / karty graficznej

I czy jakieś sterowniki inne muszę instalować do mojego blaszaka?

Pozdrawiam Manin8

(mrFreeze) #2

Dodałbym od siebie sterownik dźwięku a tak kolejność jak najbardziej OK. Osobiście zawsze zaczynam od chipsetu następnie kolejność dowolna.

(Manin8) #3

Tak tak, zapomniałem o sterowniku dźwięku (mam zgrany tylko w poście nie uwzględniłem) Ale jeszcze pytanie takie, skąd wziąć od chipsetu sterownik?

Ze strony producenta płyty głównej.

(kingaa16) #5

Ze strony producenta płyty.

(Manin8) #6

mógłbyś podlinkować? (msi 7369) bo tutaj nie widzę pod Windows 7 64 http://pl.msi.com/product/mb/K9N_Neo_V2.html#/?div=Driver&os=Win7

Skoro nie ma, a z tego co widzę producent daje wsparcie dla tej płyty do Windowsa 7, należy przypuszczać że po instalacji tego systemu sterowniki będą już zainstalowane i nie musisz ich doinstalowywać.

(Manin8) #8

Czyli jednak nie muszę instalować chipsetu?

(mrFreeze) #9

Jeżeli nie ma sterownika pod Win7 x64 więc nie musisz.

(Manin8) #10

Właśnie zrobiłem format, i mam sterowniki od internetu i audio bez instalowania, dlaczego? Kiedyś musiałem samemu instalować. Czy to czemuś przeszkadza?

(rgabrysiak) #11

Cześć,

Tak bardzo na skróty mówiąć, część sterowników zawarta jest w systemie. Stąd ich obecność. Jeżeli producent nie oferuje dedykowanych sterowników dla danego systemu to chyba nie ma innej możliwości jak zostać na systemowych sterownikach.