Format komputera - jakie sterowniki zainstalować?

Witam, mam zamiar zrobić format mojego komputera i moje pytanie, jak znaleźć sterownik chipsetu (msi 7369)? I czy instalowanie musi być w kolejności

  1. Chipset

  2. Sterownik od internetu / karty graficznej

I czy jakieś sterowniki inne muszę instalować do mojego blaszaka?

Pozdrawiam Manin8

Dodałbym od siebie sterownik dźwięku a tak kolejność jak najbardziej OK. Osobiście zawsze zaczynam od chipsetu następnie kolejność dowolna.

Tak tak, zapomniałem o sterowniku dźwięku (mam zgrany tylko w poście nie uwzględniłem) Ale jeszcze pytanie takie, skąd wziąć od chipsetu sterownik?

Ze strony producenta płyty głównej.

Ze strony producenta płyty.

mógłbyś podlinkować? (msi 7369) bo tutaj nie widzę pod Windows 7 64 http://pl.msi.com/product/mb/K9N_Neo_V2.html#/?div=Driver&os=Win7

Skoro nie ma, a z tego co widzę producent daje wsparcie dla tej płyty do Windowsa 7, należy przypuszczać że po instalacji tego systemu sterowniki będą już zainstalowane i nie musisz ich doinstalowywać.

Czyli jednak nie muszę instalować chipsetu?

Jeżeli nie ma sterownika pod Win7 x64 więc nie musisz.

Właśnie zrobiłem format, i mam sterowniki od internetu i audio bez instalowania, dlaczego? Kiedyś musiałem samemu instalować. Czy to czemuś przeszkadza?

Cześć,

 

Tak bardzo na skróty mówiąć, część sterowników zawarta jest w systemie. Stąd ich obecność. Jeżeli producent nie oferuje dedykowanych sterowników dla danego systemu to chyba nie ma innej możliwości jak zostać na systemowych sterownikach.