Format komputera z Vistą, co zainstalować na jej miejsce?


(Quari3n) #1

Witam,

Przedstawię moją aktualną sytuację - mam laptopa z Vistą Home Premium 32bit, który właśnie przechodzi sam siebie (odpalone podstawowe programy i przeglądarka - 70% procesor i 60% RAMu jest używane). Dlatego noszę się z zamiarem wysłania tego wszystkiego w kosmos (format). I teraz to jest dobra okazja do zainstalowania innego systemu. Pytanie - jakiego?

Z jednej strony chciałbym zostać przy Viście bo wiem, że wszystko działa (programy, sterowniki, etc). Owszem, opornie, ale jednak. Z drugiej strony, zastanawiam się nad Windowsem 7, ale szczerze mówiąc nie wiem, jak będzie z ogólną zgodnością i stabilnością, no i 32/64 bit? No i po trzecie zawsze jest jeszcze poczciwy XP :slight_smile:

A może zainstalować ładnie wszystko na raz i przerzucać się rekreacyjnie, wedle swojego uznania? (ale w tym rozwiązaniu prosiłbym o jakiś tutorial, krok po kroku dla idiotów. )


(Kubakuderski) #2

podaj parametry komputera - bez tego trudno będzie coś doradzić


(stalesz) #3

Na partycję C wrzuć XP-eka,na D Windows 7 32 bit.Porównasz,zdecydujesz.Nic nie pisesz o tym laptopie.Ja nie Kaszpirowski..


(Jaroslaw160) #4

Zalecam ci przesiadkę na Windows 7, bo jest zdecydowanie lebszy od Visty, a Xp przestarzały. Np przy viscie odpalonym antywirusie KIS, winampie, przegłądarce internetowej miałem 45% zajęte RAMU przy tym mam 3GB RAMU, ale przy 7 wygłąda lepiej przy tych samych odpalonych programach zajmuje tylko 27%, jest ruznica!!

A co do zgodniści programów to wyszstkie co działały na Viscie, to bez problemu będą działać na Sevenie, sterowniki tez.


(Plgracz) #5

Jedyne słuszne rozwiązanie to Windows 7. Z Visty zrezygnuj, bo wszystko co ma działać już działa na Windows 7. Pozostaje kwestia wyboru wersji. Jeśli zależy Ci na większej sprawności systemu to wersja 64bit ale tu nie wszystko działa.

Co do instalacji 3 systemów to zdecydowanie odradzam. Jeśli już to tylko XPek i Windows 7. Najpierw instalujesz XP a później (no osobnej partycji oczywiście) Windows 7. Podczas startu komputera będziesz miał możliwość wyboru systemu operacyjnego.

Osobiście pracuję na Windows 7 Ultimate PL 32bit a było to poprzedzone wersją Beta Windowsa 7.

Pozdrawiam


#6

Mam prośbę - wyedytuj swojego posta, weź do ręki jakiś słownik ortograficzny i popraw błędy, bo aż płakać się chce patrząc na to co robisz z naszym ojczystym językiem.

-- Dodane 23.11.2009 (Pn) 21:50 --

Quarien , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Breitner) #7

wislakKR napisał:

no to co to za większa sprawność :o , odwracając tę bzdurę "Jeśli zależy Ci na mniejszej sprawności systemu to wersja 32bit, tu wszystko działa"

Zawsze myślałem, że jak jest coś sprawne to wszystko działa jak należy, ale skoro nie wszystko działa, no to wtedy jest większa sprawność ? :o

Człowieku, zobacz jakie bzdury napisałeś, pomyśl najpierw logicznie zanim coś napiszesz.


(Quari3n) #8

Toshiba P200 14H

Procesor: Intel Centrino Duo 2ghz

RAM: 4GB

Grafika: ATI Radeon 2600

Zaraz poprawię.

Tak na marginesie. Gdy ten mówił o sprawności, miał bardziej na myśli... żwawość? W każdym razie mówił o dodatkowym 1GB RAMu kosztem nie_zawsze_wszystko_działa.

Reasumując - Vistę wywalić, zainstalować 7, jeśli bardzo chcę - to do tego dołożyć XP, zgadza się?


(Plgracz) #9

Dokładnie tak. Chodziło mi o wykorzystanie architektury 64bitowej ale mimo, że system jest sprawniejszy (szybszy, stabilniejszy) to nie wszystkie programy mogą działać.


(xomo_pl) #10

przy twoim sprzęcie widze 2 opcje:

1)zostań przy Windows Vista, jeśli masz 32bit to pobierz czyste iso (niemodyfikowane, bez cracków itp) z wersji 64bit i zainstaluj właśnie x64

2)nie masz co robić z kasą to zmień na Windows7, bierz x64bo 32bit nie obługuje pełnych 4gb ramu i komputer się poprostu marnuje.

na x64 praktycznie wszystko działa, jak nie działa natywnie to poprzez emulacje 32bit, masz też tryb zgodnośći (tyczy się to visty i 7).

może masz jakiegoś virusa itp? skanowałeś dysk?

nim kupisz win7 proponuję ci przetestować za free na 90dni (do pobrania ze stron MS)