Format krok po kroku Windows 7 NETBOOK

Witam…

Wiem, że temat pojawił się już milion razy ale nic z tego się nie dowiedziałam.

Potrzebuję zrobić formata i bardzo zależyy mi na tym gdyż jak domyślacie się komputer zaczyna doprowadzać mnie do szału.

Sęk w tym, że nie mam znajomych którym chciałoby się do tego zabrać ani pieniędzy żeby wziąć netbooka do serwisu.

Bardzo szybko się uczę i jako amatorka chciałabym się do tego przyłożyć sama.

Czy znajdzie się jakaś życzliwa dobra duszyczka która wytłumaczyła by mi cierpliwie krok po kroku?

Pewnie ten wątek przyda się wielu początkującym którzy też chcieli by zrobić coś samemu…

Cierpliwie czekam na wytłumaczenie mojego problemu (?)…

Dodam, że wiem co nieco o UKRYTEJ PARTYCJI RECOVERY

tylko nie wiem od czego mam zacząć…

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc.

Proszę też nie używać samych WIELKICH liter, które są traktowane jako krzyk!

Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Dzięki panie moderator za wskazówki:P Oby ktoś pomocny znalazł się jak najszybciej :stuck_out_tongue:

Zacznijmy od tego co masz za netbooka ?:slight_smile:

Czy masz płytkę z systemem czy własnie wspomnianą partycję recovery ?:slight_smile:

nebook samsung nc210

nie posiadam na pewno płytki…

wspomnę też, że komputer był kupiony spontanicznie bez akcesori, wyłącznie tylko z ładowarką i myszką…

da się to jakoś sprawdzić czy takowa partycja istnieje??

Jeżeli tak - to jak? :))

Przy odpalaniu netbooka na logo Samsunga naciskaj F4 wejdziesz do recovery tam klikasz opcje Recovery następnie wybierasz sposób Basic Restore - przywraca system nie usuwając Twoich danych lub Complete Restore - przywróci netbook do stanu “prosto ze sklepu” - stracisz swoje dane więc polecam je sobie zgrać na jakąś pamięć zewnętrzną :slight_smile:

hmm… pewnie trwa to sto lat… i mam nadzieje, że jest bezpieczne :slight_smile:

zrobię go natak jak mówisz “prosto ze sklepu” hehehhe

dzięęki misiek za odpowiedź i pozdrawiam gorąco, życzę miłej nocy :*