Format Laptopa HP 550

Cześć,

Chciałbym sformatować laptopa ( model HP 550) z wgranym Windowsem 7 Home Basic. Nie mam nic pojęcia o tym, jak wejść do BIOS’a, co kliknąć żeby się sformatowało, jakiego Windowsa sobie kupić, i jak i co. Słyszałem coś o podziale na jakieś partycję, proszę o powiedzenie o co z tym chodzi. Nie mam żadnych płytek recowerów, ponieważ system był wgrany już w laptop w supermarkecie. Proszę o napisanie w punktach schematu FORMATOWANIA i żeby to było w jak najprostszym sposobie. I jeszcze jakie sterowniki ściągnąć do tego laptopa czy coś. Proszę o szybką odpowiedź ! Dziękuje pozdrawiam .

Cześć

Laptop pewnie ma na dysku ukrytą partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego.

Badź przy pierwszym uruchomieniu laptopa trzeba było utworzyć płyty recovery z których można przywrócić system.

Sprawdź w instrukcji jak to wygląda u ciebie. Na pewno jest w niej wszystko opisane.

Możesz również pożyczyć płytę z systemem i zainstalować go z wykorzystaniem klucza spod laptopa:

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Na koniec dodam tylko że przed przywracaniem systemu czy jego reinstalacją warto zrobić sobie backup danych np. na pendrvie, zewnętrzy dysk.

Aby nie martwić się że coś nam zginęło.

Czyli jak znajdę to coś receovery, to wystarczy kliknąć na to, i komputer sam się przywróći to stanu fabrycznego? Czy jak? : ) A i jeszcze, chyba ważna rzecz, ten komputer był w supermarkecie przeintalowywany z Visty na 7 na moje własne życzenie, więc nie wiem czy da się tak przywrócić system :frowning: .

Cześć

O tym jak wygląda przywracanie systemu z partycji recovery przeczytasz w instrukcji.

Posiadasz klucz licencyjny i licencję na system Windows 7?

Chodzi o to że nie, lecz mogę w każdej chwili zakupić nowy system. Ale problem pojawia się wtedy kiedy mam wejść w BIOS i ustawić żeby pierwszym urządzeniem rozruchowym był napęd CD/DVD, a nie dysk twardy. Może mi ktoś to wyjaśnić? :slight_smile:

Cześć

Kwestię systemu pominę ponieważ sam się zgubiłem na jakiej zasadzie masz zainstalowany system Windows 7.

W kwesti BIOSu, przeczytaj: Kombinacje klawiszy umożliwiające wejście do BIOSu oraz Ustawienia BIOSu w zakresie kolejności uruchamiania