Format laptopa - instalacja sterownikow 802.11


(C3rsh) #1

witam. do czego sluzy karta sieciowa 802.11, i czy musze instalowac sterowniki do niej? 


(rgabrysiak) #2

Cześć

Na logikę, do połączenia się z siecią :wink:

Zasadniczo tak, chyba że system posiada wbudowane sterowniki. A i w takim przypadku najlepiej zainstalować sterowniki dedykowane przez producenta .


(C3rsh) #3

 

No ok. Tylko, że są własnie 2 sterowniki na stronie producenta: atheros i broadcom. Na samym atherosie moge sie polaczyc z wifi, a ten broadcom tylko jest do karty 802.11, wiec nie wiem z czym moge sie polaczyc dzieki tej karcie? czy to jest potrzebne? :wink:


(rgabrysiak) #4

Cześć,

 

Nie wiem o jakim sprzęcie dokładnie piszesz, więc wytłumaczę to w ten sposób - część kart pochodzi od producenta Atheros, część od Broadcoam - stąd dwie różne wersje sterowników. Każde przeznaczone dla konkretnego modelu.


(C3rsh) #5

Chodzi o laptopa acer aspire 5750zg. Czyli jak się łącze przez wifi to znaczy ze do karty sieciowej 802.11, i jak zainstaluje atherosa to juz broadcoma nie isntalowac?


(michq) #6

Możliwe, że producent stosował różne karty w zależności od partii, czy np. tego na jaki rynek jest przeznaczony model. Zobacz w menedżerze urządzeń jaką masz kartę sieciową. Poszukaj sterowników korzystając z oznaczenia VEN i DEV. Poprostu wpisz te oznaczenia w google, to się dowiesz która karta jest w twoim komputerze. Na stronie Acer są trzy sterowniki do karty sieci bezprzewodowej. Jest Atheros, Broadcom i Intel. Ponadto sterownik do karty sieci przewodowej jest od Broadcom. Aby zainstalować prawidłowy sterownik skorzystaj z wyżej wymienionego menedżera urządzeń.


(rgabrysiak) #7

Cześć,

 

Instalujesz wyłącznie sterowniki od tego producenta, którego kartę posiadasz. Jeżeli nie wiesz jaką kartę masz, zastosuj się do postu poprzednika.


(C3rsh) #8

Ściągnałem jakiś program od acera ktory wykrywa urządzenia i WLAn znalazl mi atherosa. Wiec będzie to na 100%.

 

Lecz chciałem się dowiedzieć czy zwykłe połączenie z routerem przez wifi jest połączone przez karte sieciową 802.11?

 

PS: i to jest nie mozliwe zebym mial 2 karty sieciowe? 


(rgabrysiak) #9

Cześć,

Tak. 


(Osimaru) #10

Pewnie masz dwie tak jak większość laptopów - jedna sieciowa bezprzewodowa (WiFi) oraz druga sieciowa LAN na kabelek :wink:


(C3rsh) #11

Tak, ale mnie chodziło głównie o bezprzewodowe. :slight_smile:


(JeyJey) #12

http://pl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11