Format laptopa - instalacja sterownikow 802.11

witam. do czego sluzy karta sieciowa 802.11, i czy musze instalowac sterowniki do niej? 

Cześć

Na logikę, do połączenia się z siecią :wink:

Zasadniczo tak, chyba że system posiada wbudowane sterowniki. A i w takim przypadku najlepiej zainstalować sterowniki dedykowane przez producenta .

 

No ok. Tylko, że są własnie 2 sterowniki na stronie producenta: atheros i broadcom. Na samym atherosie moge sie polaczyc z wifi, a ten broadcom tylko jest do karty 802.11, wiec nie wiem z czym moge sie polaczyc dzieki tej karcie? czy to jest potrzebne? :wink:

Cześć,

 

Nie wiem o jakim sprzęcie dokładnie piszesz, więc wytłumaczę to w ten sposób - część kart pochodzi od producenta Atheros, część od Broadcoam - stąd dwie różne wersje sterowników. Każde przeznaczone dla konkretnego modelu.

Chodzi o laptopa acer aspire 5750zg. Czyli jak się łącze przez wifi to znaczy ze do karty sieciowej 802.11, i jak zainstaluje atherosa to juz broadcoma nie isntalowac?

Możliwe, że producent stosował różne karty w zależności od partii, czy np. tego na jaki rynek jest przeznaczony model. Zobacz w menedżerze urządzeń jaką masz kartę sieciową. Poszukaj sterowników korzystając z oznaczenia VEN i DEV. Poprostu wpisz te oznaczenia w google, to się dowiesz która karta jest w twoim komputerze. Na stronie Acer są trzy sterowniki do karty sieci bezprzewodowej. Jest Atheros, Broadcom i Intel. Ponadto sterownik do karty sieci przewodowej jest od Broadcom. Aby zainstalować prawidłowy sterownik skorzystaj z wyżej wymienionego menedżera urządzeń.

Cześć,

 

Instalujesz wyłącznie sterowniki od tego producenta, którego kartę posiadasz. Jeżeli nie wiesz jaką kartę masz, zastosuj się do postu poprzednika.

Ściągnałem jakiś program od acera ktory wykrywa urządzenia i WLAn znalazl mi atherosa. Wiec będzie to na 100%.

 

Lecz chciałem się dowiedzieć czy zwykłe połączenie z routerem przez wifi jest połączone przez karte sieciową 802.11?

 

PS: i to jest nie mozliwe zebym mial 2 karty sieciowe? 

Cześć,

Tak. 

Pewnie masz dwie tak jak większość laptopów - jedna sieciowa bezprzewodowa (WiFi) oraz druga sieciowa LAN na kabelek :wink:

Tak, ale mnie chodziło głównie o bezprzewodowe. :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11