Format laptopa

Witam

Mam starego laptopa TOSHIBE. Przez prawie dwa lata był nie używany i dziś chciałem go opdalić i wysakuje komunikat Nieprawidłowa tabela partycji… nie wiem jak zainsalować nowego windowsa bo nawet nieche czytać płyty. Czekam na jakieś porady :slight_smile:

jaki masz bios

i czy działa

działa

PhoenixBIOS Setup Utility

a jak się nazywa

PhoenixBIOS Setup Utility

W którym momencie pojawia się błąd? Bo jak później to może tryb awaryjny by odpalił.

przy samym odpalaniu laptopa… nawet nie mogę wejść w tryb awaryjny… ani odpalić płyty …

Dodane 06.05.2010 (Cz) 20:43

wie ktoś co robić :)?

pavlospl , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

Ja mam podobny problem - tylko on zaczoł się po formacie systemu. Tez mam PhoenixBIOS Setup Utility i ustawiłem sobie w biosie

Boot priority order: jako 1 IDE CD - czyli jako 1 komputer powinien oddtwarzać windowsa z płyty … jednak nic takiego sie nie dzieje :< a później wyskakuje komunikat: "Brak bootmgr, naciśnij ctrl+alt+del, aby zresetować’

  • wiec dalej przeglądałem rózne fora jednocześnie restartując lapka - w biosie przeniosłem IDE HDD: ST86… -(S1) do “Excluded from boot order” no i prawie sukces tylko zaczoł mi wyskakiwać inny komunikat “operating system not found” i w pewnym momencie zaskoczyło nie wiem jak to sie stało ale ok. Uruchomiła się instalka win Vista więc tak jak na jednym forum pisało “klikam” na “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair” super świetnie ale na forum pisało że powinno sie samo z płyty naprawić ale oczywiście to bzdura bo nic sie nie naprawiło tylko wyskoczył komunikat że brakuje sterownika. ok znalazłem na stronie Microsoft “pomoc” żeby pobrać na płyte Vista_Recovery_Disc - no ok pobrałem i zgrałem na płyte wkładam do mojego lapka i nic nie chce czytać z tej płyty… Nie wiem co robić musze go oddać do serwisu albo nie wiem co troche szkoda go wyrzucać bo jeszcze jest całkiem niezły Amilo 2 rdzeniowy procek 1gb ramu… Jesli ktoś może mi pomóc prosze o odp.

I jeszcze jedno moze jest jakiś skrót żeby laptop czytał z CD jako 1 bo ta opcja że mi sie udało dobprowadzić do startu z płyty (trwała u mnie z 2 godz) była tak zrobiona że w biosie IDE HDD: ST86… -(S1) przeniosłem na dół do “Excluded from boot order” ponieważ w innym wypatku wyskakiwał komunikat "Brak bootmgr, naciśnij ctrl+alt+del, aby zresetować’ nawet jak HDD znajdowało sie na 8 miejscu w biosie - na forach pisało tylko o zmianie kolejności więc nie wiem…

I ten bios PhoenixBIOS Setup Utility - tak jak powyżej jest jakiś ubogi na forach pisza o różnych opcjach a tu jest ich bardzo nie wiele.