Format .mkv z napisami?

Witam,

Czy istnieje jakaś aplikacja która odtworzyła by mi film w formacie .mkv z napisami?

Większość playerów to potrafi, np. ALLPlayer, BESTplayer, Media Player Classic Home Cinema, The KMPlayer, VLC media player, oraz zapewne jeszcze kilka innych, których nie pamiętałem.

A czy te napisy są będą dostępne na Napiprojekcie, czy są one w jakimś innym formacie? Bo .mkv to rozszerzenie DVD Video, racja?

Te napisy w mkv są wewnątrz samego pliku filmu.

Na Napiprojekcie tych napisów nie będzie bo one są w filmie, chyba że ktoś je wyciągnie z mkv zapisze w postaci pliku txt i prześle na serwer Napiprojektu (z tego co wiem to tylko napisy w txt można tam wysyłać).

A jeśli ktoś chce wiedzieć jak wyciągnąć napisy z mkv do osobnego pliku to służą do tego Mkvtoolnix i MKVExtractGUI (pierwszy służy do wypakowywania a drugi jest graficznym interfejsem do pierwszego).

glasser , dobrze wiedzieć, wcześniej chyba nie były we wspólnej paczce bo musiałem je pobierać osobno, ale to było już dość dawno.

w jakiej formie on wyciąga te napisy?

W takiej?

Bo chciałbym je wyciągnąć, zmienić nieco i złączyć poprawioną wersję napisów z filmem.

I jeszcze jedno: Czy jeśli nagram plik .mkv na płytę DVD to standardowy odtwarzacz DVD odtworzy mi ten plik?

Czy muszę go jakoś przekonwertować, jeśli tak to czym?

Dziękuję, że znajdujecie czas, żeby pomóc :wink:

To zależy w jakiej formie są napisy w tym pliku bo on wyciąga je w dokładnie takiej w jakiej są (tak ciężko to samemu sprawdzić?).

A to już zależy jaki masz odtwarzacz i czy odtwarza on pliki mkv i czy odtwarza napisy wbudowane w mkv, musisz sprawdzić w instrukcji do twojego odtwarzacza.

Jeśli chodzi o konwertowanie to polecam nowy darmowy konwerter z zaawansowanymi opcjami konwertowania: http://www.allconverter.org/ - potrafi on także wgrać napisy w film tak aby były one wyświetlane zawsze.

Nie ma mnie po prostu w domu i nie miałem tego jak sprawdzić.

Dziękuję Panowie serdecznie za pomoc i życzę Wesołych Świąt.