Format na laptopie z system Windows Vista

Witam. Posiadam laptop Samsung R510 z systemem Windows Vista. Od pewnego czasu myślę nad jego formatem ale nie wiem za bardzo jak to zrobić. Prosiłbym o napisanie bądź podeślenie linku jak zrobić taki format krok po kroku.

Zależy mi na czasie i chciałbym się wyrobić z tym do piątku.

Jeżeli chcesz sformatować partycję - obojętnie jaka dystrybucja Linuksa odpalana z płyty/USB, odpalenie GParted (lub innego tego typu narzędzia) i dalej sobie poradzisz.

Jeżeli chcesz zainstalować inny system operacyjny - ustawienie bootu z płyty, włożenie płyty i czytanie tego co pojawia się na ekranie.

Jeżeli chcesz przeinstalować posiadaną już Vistę - sugeruję zajrzeć do instrukcji obsługi - dostałeś ją razem z laptopem i chyba po coś ją tam dołączyli.

Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to nie rób tego sam.

Razem z laptopem masz licencję na system operacyjny, system jest albo na płytach dostarczonych razem z komputerem albo na ukrytej partycji recovery.

Instalacja z innej płyty a użycie klucza produktu z laptopa jest z punktu widzenia Microsoftu złamaniem licencji OEM.

Witaj.

W swoim laptopie, prawdopodobnie masz możliwość przywrócenia systemu z partycji recovery . Pozdrawiam.