Format partycji systemowej

Witam. Mam pytanie - chciałbym sformatować partycję na której mam postawiony system i czy da się zrobić tak, że w biosie ustawię startowanie z płyty (na której będzie Windows 7) i czy będzie dało się wybrać na którą partycję mam zainstalować? tak żeby innych nie formatować (chcę na tę samą). Będę formatował jeszcze jedną partycję i czy to normalnie robi się - PPM i Formatuj? Proszę o poradę.

Polecam płytkę LiveCD GParted - dostępna na portalu. Łatwo uporządkujesz partycje.

W teorii tak, w praktyce Windows zainstalował mi się na złej partycji :stuck_out_tongue:

Podczas tworzenia partycji trzeba kliknąć tę, na której ma się zainstalować. Inaczej wybierze “zaznaczoną”, jako systemową.

Dokładnie tak jak napisałeś marek9000. Podczas instalacji wybierasz partycje na której chcesz instalować system i ją formatujesz. Ten kreator jest bardzo przejrzysty i raczej się nie pomylisz. Po zainstalowaniu wybierasz tą inną partycję, którą chcesz formatnąć i PPM formatuj. Szkoda czasu na LiveCD. Po co sobie utrudniać życie i tracić czas.

aha czyli chodzi o wbudowany kreator?

Nie, o specjalne narzędzie w BIOSie.

Musisz jednocześnie nacisnąć 1+Ctrl+4+End+Y+E+G+H+M+>.

No pewnie, że o wbudowany kreator. Przecież to właśnie napisał Lufcik.

aha ok dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Dodane 29.09.2011 (Cz) 16:52

normalnym sposobem --> PPM na dysk i formatuj nie poszło :confused: