Format pendrive'a - jak odbezpieczyć zabepieczoną partycję?

Witam!

Pendrive, którego posiadam, ma dwie partycje - tak zostało to zrobione przez producenta. Pierwsza partycja jest ok, wszystko działa jak należy, natomiast druga ma zaledwie 8 MB i są na niej zapisane sterowniki do tegoż pendrive’a. Chciałbym pozbyć się tej partycji, a wolny obszar dołączyć do pierwszej. Niestety ani narzędzia windowsa XP oraz Visty, ani PM, nie radzą sobie z tematem - zawsze wyskakuje ten sam komunikat: “Dysk jest zabezpieczony przed zapisem”.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak odbezpieczyć ten dysk?

mi się udało dokonywać operacji na pendrivie (zakładanie więcej niż jednej partycji, formatowanie, itp) pod linuksem. Żaden program windowsowy, nie był w stanie usunąć partycji z pendrive, i założenie drugiej.

Jeśli nie masz zainstalowanego linuksa, to spróbuj użyć płyty startowej z GParted. narzędzie to jest zbudowane na linuksie.

grzegorzch, zanim przeczytałem Twojego posta skorzystałem z narzędzia ze strony producenta. Udało mi się usunąć tą nieszczęsną partycję, ale… Teraz żadne narzędzie nie widzi wolnego obszaru, który mógłbym dołączyć do partycji głównej. Gparted również nie widzi tego obszaru… O co tutaj chodzi…? :?