Format plików mts - jak to oglądać, skompresować?

Witam,

Od 3 dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem kamery Sony HDR CX-130 -->

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto … 1666294193

Ponagrywałem chyba z godzinę filmików, i teraz chciałem je na komputerze oglądnąć. Pomijam fakt, że od 45 minut filmiki wielkości w sumie 3,5 GB zgrywają się na dysk twardy… (to normalne? :slight_smile: )

Ale co… są to jakieś formaty MTS, po drugie, jak zainstalowałem Splash Lite do ich przeglądnięcia, to podczas odtwarzania strasznie ekran “skacze” i oglądanie nie jest możliwe.

Jak myślicie, co mam zrobić, żeby mając już te filmy na dysku twardym laptopa, móc je normalnie oglądać w jakimkolwiek playerze czy na odtwarzaczu DVD podpiętym do TV, oraz żeby jakość była podobna do tej oryginalnej (w MTS).

Na razie mam te nagrania i one zajmują 3,6 GB (jak tak dalej pójdzie, to zniknie mi w mig miejsce na twardym żeby to wszystko pomieścić, a dopiero co zacząłem się bawić tą kamerą…)

Proszę o rady, pomoc, jak Wy sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam,

HOWARD

Aby odtwarzać takie pliki potrzebujesz dobrego programu i dobrych kodeków, na kiepskich kodekach będzie się cięło (chyba że twój lapek jest bardzo słaby to wtedy i tak będzie się cięło).

Polecam Wypróbować najnowszego ALLPlayera wraz z kodekami z Liveupdate (na innych kodekach może się ciąć, zwłaszcza przy paczkach lite).

Dzięki scripter za odpowiedź.

Mój laptop to taki jak w stopce widnieje opis.

Mam KMPLAYERA, ale on nie odtwarza mts-ów.

Natomiast spróbuję to jakoś skompresować.

Tylko czy ktoś ma w praktyce wypróbowany program ?

Bo na DP są ale czy któryś z nich szczególnie użytkownicy kamer HD polecają?

Hmm, na takim sprzęcie to może być trudno odtwarzać płynnie filmy w HD.

Co do konwertera to polecam wypróbować darmowy ALLConverter PRO, nie ma go chyba na DP a powinien być.

Kurde, to kupując nową kamerę, muszę zmieniać i komputer i TV …

Kiedyś tak nie było.

Wrrrr :expressionless:

Niestety smutna prawda jest taka że producenci oprogramowania i sprzętu robią co tylko mogą aby zmusić nas do wydawania pieniędzy na coraz to nowszy sprzęt i soft, nowe możliwości i wyższa jakość to bardziej efekt uboczny niż główny cel…

Dzięki scripter, sporo racji w tym co piszesz…

Jestem w trakcie kompresji, procesor gorący, obciążenie 100% a to dopiero poczatek :lol: