Format pliku AVI

Mam na moim laptopie system windows 7 i pobrałem sobie film zapisany w pliku avi. Jednak plik avi występuje u mnie na dysku pod ikonką windows media player.

Tak to wygląda: dvd.png

Według mnie plik avi inna ma ikonke, być może została podmieniona. Możecie mi pomóc zrobić tak, żeby ikonka pliku avi była właściwa ? :frowning:

Nie kolego, ta ikona sugeruje, że domyślnym programem który otwiera pliki avi jest windows media player. Zależnie od tego jaki program domyślnie otwiera avi taką będziesz miał ikonę. Jeśli to będzi np. KmPlayer to w prawym dolnym rogu będzie ikona kmplayera.

Ale gdy kupiłem laptopa to pliki filmów AVI inaczej wyglądały bez względu na to jakiego programu do ich otwierania używałem.

I chciałbym tą ikonke pliku AVI przywrócić do tego tak jak miałem. Bo kiedyś źle kliknąłem i otworzyłem filmik AVI w windows media player i plik mi podmienił. Chciałbym żeby ten plik AVI był taki jak na początku :frowning: :frowning: Pomóżcie mi go przywrócić .

Wszystko jest ok i nic z tym nie zrobisz. Jeśli chcesz to możesz na siłę coś pozmieniać ale po co? Ikona wskazuje że plik otworzy się Windows Media Playerem i widać klatkę z tegoż filmu. Zawsze tak miałem na Windows Vista i jest tak na Windows 7.

Pozdrawiam

Zrobisz.Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na filmie, dać “Otwórz za pomocą” wybrać opcję “Wybierz program” W okienku które się pojawi, wybierz program od którego chcesz mieć ikonę, zaznacz “Zawsze używaj tego programu do otwierania tego typu plików” saj ok.Ikony we wszystkich plikach Avi zmienią się.

Ja zawsze miałem ikonke pliku AVI taką: avi.jpg

Teraz takiej niemam i chciałbym tamtą ikonke odzyskać. Możecie mi pomóc ??

A próbowałeś zrobić jak Ci napisałem?

Próbuj po kolei każdego programu, aż taką uzyskasz.Jak mam Ci pomóc skoro nie wykonujesz moich instrukcji?

Jeżeli te pliki (filmy) w formacie .avi są umieszczone w folderze, to trzeba po prostu zmienić widok i tam będzie możliwość zmiany, na taką ikonkę, którą miałeś wcześniej. Ot cała filozofia. Pod oknem “Przeszukaj” w folderze z zawartością plików .avi są trzy małe ikonki na pasku od zarządzania folderem i po prawej stronie na końcu jego masz wcześniej wspomniane trzy ikonki: “Zmień widok”, “Pokaż okienko podglądu”, “Uzyskaj pomoc”. Pierwszą ikonkę rozwijasz i wybierasz widok ikon, który cię interesuje. Pomogłem?

drawkora tak pomogłeś i teraz już mam taką ikonke jak chciałem. Tylko jak podświetle ten plik avi to na dole w tym folderze pokazuje mi, że jest to windows media player. Nie wiem czy to jest dobrze, czy to mi się coś poprzestawiało w systemie windows 7 ?

może jakieś kodeki wgrałeś

Nie wgrywałem żadnych kodeków, jedynie co zrobiłem to otworzyłem film w formacie avi w programie windows media player i tyle. I od tego czasu tak mam. Nie wiem czy to jest dobrze czy źle tak jak ja mam ? Możecie mi pomóc ?

System domyślnie przypisał MP jako program do odczytu .avi, stąd jego ikona obok danego pliku, zachowanie całkowicie normalne, nie panikuj, ciesz się systemem :wink:

Ale wiem, że taka ikona nie była wcześniej przed tym zanim tak się stało. Czy można jakoś ją przywrócić ?