Format- ponowny podział na patrycje w skrócie- pytanie

witam serdecznie dużo już o tym pisano ale ja chce się tylko upewnić. więc tak chcę dokonać reinstalki a raczej ponownej instalacji systemu windows xp, po usunieciu wszystkiego co jest na dysku. dysk mam podzielony na 2 patrycje c i d, chcę je usunąć i jescze raz dokonać podziału na 2 patrycje o innych rozmiarach. więc zgodnie ze schematem:

Aby zainstalować W XP na patrycji naciśnij ENTER

Aby utworzyć patrycję naciśnij C

Aby usunąć patrycję naciśnij D robię w ten sposób:

Najpierw naciskam D by usunąć patrycję C i Enter i L by potwierdzić usunięcie. potem znowu D by usunąć drugą patrycję i L.

po usunięciu naciskam C i tworzę patrycję C wpisuję powiedzmy 12000MB i potem Enter. następnie na pozostałym niepodzielonym miejscu na patrycję po prostu klikam C i potem Enter (gdyż ma zajmować resztę wolnego miejsca)

po tym zaznaczam patrycję C i klikam Enter by tam zainstalować system.

na koniec po instalce wgrywam sterowniki od karty graf. płyty gł itp.

mam jeszcze jedno pytanie format patrycji c zostanie przeprowadzony od razu natomiast czy samo usunięcie patrycji spowoduje usunięcie danym- mam na myśli patrycję d czy będe ja musiała jeszcze później jakoś formatować ?

Podczas tych operacji na partycjach będą one na bieżąco “formatowane”. Jednak podczas instalacji XP i tak trzeba będzie wybrać sposób formatowania (szybkie, standardowe, NFFS, FAT32 itd.). Dotyczy to jednak partycji 1, ponieważ to na niej będzie instalowany system. Po instalacji systemu trzeba będzie ręcznie sformatować dysk D, aby można było go używać.

Tak, już w systemie xp.

Oczywiście, tam instalujesz system i formatuje się od razu z poziomu Biosa. Tak usunięcie partycji oznacza utratę danych.